Šeštadienį Kaune kylančios burės skelbs naują buriavimo sezoną

Nors šiemet pavasaris atėjo pavėluotai, o prieš savaitę vietose vanduo dar buvo užšalęs, buriuotojai skuba ruošti laivus, kad naująjį buriavimo sezoną pradėtų tradiciškai pirmąjį gegužės savaitgalį. Šeštadienį Kauno jachtklube nuo pat ryto kils margaspalvės burės ir skelbs 2013 metų buriavimo sezono pradžią.

Sezono atidarymo metu buriavimo sporto mėgėjų ir profesionalų visą šeštadienį laukia gausybė varžybų, renginių ir linksmybių, o vakare jachtklube nugriaudės gyvos muzikos projekto „Live Session“ su Jurgiu Bruzga priešaky koncertas.

Varžybomis Kauno jachtklube buriavimo sezoną šeštadienį pradės Kauno buriavimo mokykla, RS-280 asociacija ir Kauno buriuotojų klubas.

Pačios pirmosios šeštadienį startuos manevringiausios Lietuvos kreiserinės jachtos RS-280, kurios pradės šių metų varžybas „ASUS RS-280“ taurei laimėti. Čia taip pat vyks kreiserinių jachtų sezono atidarymo ir Lietuvos žurnalistų regatos. Kauno miesto taurės varžybose pasirodys Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Laser STANDARD, 470 ir FINN jachtų klasės bei burlenčių klasės atstovai. Į marias išplauks ir daugiau nei 60 jaunųjų buriuotojų, taip pradėsiančių oficialų vaikų ir jaunimo buriavimo sezoną.

Nors tądien gero vėjo bus linkima visoje Lietuvoje, šiemet pagrindinė buriuotojų sezono atidarymo šventė vyks būtent Kauno jachtklube. Čia „Kauno buriavimo dienos 2013“ šventės metu vyks ne tik daugybė renginių vandenyje ir ant kranto, bet bus pagerbti ir geriausi praėjusio Olimpinio ciklo, 2009-2012 metų, Lietuvos sportininkai buriuotojai ir jų treneriai, kurie garsino mūsų šalį visame pasaulyje. Kauno jachtklubas jų pagerbimui buvo pasirinktas, nes daugelis šių sportininkų yra Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ nariai.

Pasak RS-280 jachtų klasės asociacijos prezidento Raimondo Šiugždinio, sezono pradžia jachtklube visuomet tampa įspūdingu reginiu - Kauno mariose pakyla šimtai spalvingų būrių ir jų būna tiek daug, kad visiems buriuotojams sutilpti mariose tampa tikru iššūkiu.

Kauno buriuotojų klubo komandoras Valdas Klišaitis irgi nekantriai laukia renginio ir neabejoja, kad jis turėtų patikti net ir tiems, kurie niekada nėra buriavę patys: „Jau pats Kauno jachtklubas - unikali vieta. Labai graži gamta, grynas oras net ir ne švenčių metu, paprastais savaitgaliais, sutraukia minias kauniečių ir miesto svečių, norinčių pasigrožėti mariomis ir pašonėje įsikūrusiu Pažaislio vienuolynu. O per sezono atidarymą, kai marios pasipuošia margaspalvėmis burėmis - neįmanoma atitraukti akių. Tarsi šimtai spalvingų kregždžių pakyla virš marių.“

Visas varžybas Kauno jachtklube susirinkę žiūrovai galės stebėti čia pat, ant vandens įrengtose platformose.

„Kauno buriavimo dienos 2013“ programa:

11:00 ASUS RS-280 jachtų klasės taurės I etapo varžybos
11:30 Kauno miesto taurės varžybos (Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, Laser STANDARD, 470 ir FINN jachtų klasės bei burlenčių klasės varžybos)
12:00 Kauno kreiserinių jachtų sezono atidarymo regata
15:00 "Žurnalistų regata 2013" - I etapo varžybos
16:00 - 17:30 parodomieji vaikų ir jaunimo plaukimai
17:30 Oficialus vaikų ir jaunimo buriavimo sezono atidarymas
18:00 Geriausių 2009 - 2012 m. Lietuvos buriuotojų ir trenerių pagerbimas ir apdovanojimai
Oficialus RS280 jachtų klasės taurės ir Kauno buriuotojų klubo sezono atidarymo ceremonija
"Žurnalistų regatos 2013" apdovanojimų ceremonija
19:00 "Live Session" koncertas su Jurgiu Bruzga
  

Šiame straipsnyje: buriavimasjachtosburės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių