Šešias dienas – ištvermės ir įgūdžių egzaminas

Prestižinėse motociklų sporto bekelės varžybose „International Six Days Enduro“ (ISDE) debiutavusi Lietuvos rinktinė užėmė keturioliktą vietą.

Tarptautinė motociklų sporto federacija (FIM) šį renginį organizuoja nuo 1913-ųjų. Tąkart pergalę šventė britai. Didžiosios Britanijos atstovai triumfavo ir šiemet Prancūzijoje.

Kiekviena ISDE diena susideda iš testų ir sudėtingų važiavimų, reikalaujančių ypatingų įgūdžių ir ištvermės. Dalyviams tenka įveikti šimtus kilometrų sunkiais keliais su aukštomis įkalnėmis ir nuokalnėmis, lenktyniauti akmenuotose, uolėtose vietovėse.

ISDE varžybos prilyginamos maratonui, mechanikai gali tik padėti įsipilti degalų ar patarti, o visi kiti darbai – sportininkų reikalas. Viskam skiriamas laiko limitas.

Lietuvos rinktinę sudarė Džiugas Kazakevičius, Nerimantas Jucius, Danielius Žostautas ir Andrius Mitkevičius. Be to, klubų varžybose startavo Kauno komanda – Donatas Petrikas, Artūras Butkus ir Audrius Norkus.

Po šešių dienų išbandymų mūsų šalies enduro asai, nepaisant N.Juciaus traumos (susižeidė riešą), tarp 22 komandų užėmė keturioliktą vietą.

Lietuviai aplenkė jungtinę „Latin America“ ekipą, taip pat Naujosios Zelandijos, Lenkijos, Austrijos, Venesuelos, Portugalijos, Australijos ir Kanados atstovus. Estijos motociklininkai liko dvylikti.

Sėkmingiausiai pasirodė britai, antri buvo italai, treti – ispanai.

Individualioje įskaitoje tarp 156 sportininkų D.Kazakevičius – 114-oje vietoje, N.Jucius – 124-oje, A.Mitkevičius – 135-oje, D.Žostautas – 139-oje. Nugalėtojas – ispanas Josepas Garcia.

Klubų įskaitoje tarp 128 dalyvių Kauno motociklininkai D.Petrikas, A.Butkus ir A.Norkus užėmė 81-ą vietą. Prizininkai – „KBS Team-CZ“ (Čekija), „XC Gear“ (JAV) ir „Enduro Dream Team“ (Prancūzija).

Kitąmet ISDE varžybos numatytos Argentinoje.