A. Sereikaitė pasaulio greitojo čiuožimo čempionate liko aštunta

Rusijos sostinėje vykstančiame 2015 metų greitojo čiuožimo trumpuoju taku pasaulio čempionate 500 m sprinto rungtyje Agnė Sereikaitė liko aštunta.

Vienintelė Lietuvos atstovė šiose pirmenybėse šeštadienį B finale 500 m nuotolį įveikė per 45,005 sekundės ir į priekį praleido visas varžoves - kinę Youtong Han (44,543 sek.) bei kanadietes Marianne St-Gelais (44,728 sek.) bei Kasandrą Bradettę (44,817 sek.).

Didžiausią staigmeną Agnė Sereikaitė pateikė antrajame ketvirtfinalio čiuožime, kai sugaišo 43,551 sekundės ir, 0,056 sekundės nusileidusi tik 2011 ir 2012 metų pasaulio čempionei kinei Kexin Fan, užėmė antrą vietą bei pateko tarp aštuonių pajėgiausių šios rungties atlečių. Už Lietuvos čiuožėjos nugaros liko tris aukso medalius praėjusiose pirmenybėse iškovojusi ir penktą vietą 500 m nuotolyje užėmusi korėjietė Suk Hee Shim (43,586 sek.) bei kanadietė Kim Boutin (43,789 sek.).

Deja, pirmajame pusfinalio čiuožime lietuvė sugaišo 51,530 sekundės ir liko ketvirta bei nepateko į pagrindinį finalą.

Tai jau geriausias A.Sereikaitės rezultatas pasaulio čempionatuose. Iki šios aukščiausią vietą - 12-ą - Lietuvos čiuožėja užėmė praėjusių metų pirmenybėse 1000 m nuotolyje.

500 m sprinto varžybų čempionės titulą po trejų metų pertraukos susigrąžino kinė Kexin Fan (43,866 sek.), sidabras, kaip ir prieš metus Kanadoje, atiteko britei Elisei Christie (44,139 sek.), o bronzą iškovojo italė Arianna Fontana (53,723 sek.).

Sekmadienį A.Sereikaitės, kuri bendroje įskaitoje yra trylikta, dar laukia startai 1000 m varžybose.