Sensacija Melburne: N. Džokovičius nusileido 117-ai pasaulio raketei

30-metis Uzbekistano tenisininkas Denisas Istominas ketvirtadienį Melburne pateikė didžiausią „Australian Open“ čempionato staigmeną – net tarp 100 geriausių pasaulio tenisininkų nepatenkantis D.Istominas antrame varžybų etape po beveik penkias valandas trukusio trilerio 7:6 (10:8), 5:7, 2:6, 7:6 (7:5), 6:4 palaužė nugalėtojo titulą gynusią antrąją pasaulio raketę Novaką Džokovičių.

N.Džokovičius antro šimtuko tenisininkui ATP serijos turnyre pralaimėjo pirmą kartą nuo 2010 metų, kai dėl traumos Belgrade turėjo pasitraukti iš dvikovos su 319-a pasaulio rakete Filipu Krajinovičium. „Didžiojo kirčio“ turnyruose serbas dar niekad nebuvo pralaimėjęs antro šimtuko žaidėjui.

Dvikovos metu N.Džokovičius padarė sau nebūdingą neišprovokuotų klaidų skaičių – 72.

Prieš tai Melburne antroji pasaulio raketė buvo iškovojusi 15-a pergalių iš eilės.

Kadangi pernai N.Džokovičius tapo „Australian Open“ čempionu, jis praras 1955 ATP reitingo taškus, tad jo atsilikimas nuo pirmosios pasaulio raketės Andy Murray dar labiau padidės.

„Didžiojo kirčio“ turnyro antrame etape 29-erių serbas pralaimėjo pirmą kartą nuo 2008 metų Vimbldono čempionato.

Savo ruožtu 117-ai pasaulio raketei D.Istominui tai didžiausia karjeros pergalė – uzbekistanietis iki šiol dar nebuvo nugalėjęs tarp penkių geriausių pasaulio tenisininkų patenkančio žaidėjo.

Į trečią „Australian Open“ čempionato etapą patekęs D.Istominas užsitikrino 90 ATP reitingo taškų ir 130 tūkst. Australijos dolerių.

Šių metų čempionate N.Džokovičius tikėjosi tapti pirmu tenisininku istorijoje, „Australian Open“ čempionu tapusiu septynis kartus.

Per visą savo karjerą antroji pasaulio raketė iškovojo dvylika „Didžiojo kirčio“ trofėjų.

M. Raoničius žengė į trečią etapą

Geriausias Kanados tenisininkas Milošas Raoničius užtikrintai žengė į trečią „Australian Open“ čempionato etapą. Trečioji pasaulio raketė ketvirtadienio rytą 6:3, 6:4, 7:6 (7:4) įveikė 33-ejų liuksemburgietį Gilles Mullerį.

Prieš tai abi tenisininkų dvikovas buvo laimėjęs G.Mulleris, ATP reitinge užimantis 29-ą vietą.

Per visą mačą M.Raoničius varžovui leido susikurti tik keturias „break point'o“ galimybes, kuriomis pastarajam pasinaudoti nepavyko.

M.Raoničius „Australian Open“ čempionate dalyvauja septintą kartą. Geriausias Kanados tenisininkas šiame turnyre visada pasiekia trečią etapą.

Į trečią čempionato etapą patekęs M.Raoničius užsitikrino 90 ATP reitingo taškų ir 130 tūkst. Australijos dolerių. Dėl vietos aštuntfinalyje kanadietis susikaus su 25-ą skirstymą turinčiu prancūzu Gilles Simonu, kuris 6:4, 6:1, 6:1 sutriuškino brazilą Rogerio Dutra Silvą.

Pernai Melburne trečioji pasaulio raketė pasiekė asmeninį rekordą, kai nukeliavo iki pusfinalio, kuriame turėjo pripažinti Andy Murray pranašumą.

Įspūdingu būdu į trečią „Australian Open“ turnyro etapą pateko 18-oji pasaulio raketė Richardas Gasquet. Prancūzas per kiek mažiau nei dvi valandas 6:1, 6:1, 6:1 sumalė į miltus Carlosą Berlocq.

Pralaimėjimus trečiadienį patyrė jaunosios ATP žvaigždės Kyle'as Edmundas ir Hyeonas Chungas. Pirmasis 2:6, 4:6, 2:6 krito prieš Pablo Carreno Bustą, o talentingasis Korėjos tenisininkas 1:6, 4:6, 4:6, 4:6 nusileido septintą pergalę iš eilės iškovojusiam Grigorui Dimitrovui.

G. Monfilso „riestainis“ ukrainiečiui

Šeštoji pasaulio raketė Gaelis Monfilsas devintą kartą žais trečiame „Australian Open“ čempionato etape. 29-erių geriausias Prancūzijos tenisininkas ketvirtadienį per dvi valandas 6:3, 6:4, 1:6, 6:0 palaužė ukrainietį Aleksandrą Dolgopolovą.

Dvi pergales iš eilės G.Monfilsas iškovojo pirmą kartą nuo 2016 metų spalio pradžios.

A.Dolgopolovą šeštoji pasaulio raketė įveikė ketvirtą kartą iš tiek pat galimų. 69-ą vietą ATP reitinge užimantis ukrainietis setą prieš G.Monfilsą laimėjo po trejų metų pertraukos.

Į „Australian Open“ čempionato šešioliktfinalį patekęs prancūzas pelnė 90 reitingo taškų ir 130 tūkst. Australijos dolerių. Trečiame varžybų etape G.Monfilsas susitiks su vokiečiu Philippu Kohlschreiberiu.