Sėkmingas Lietuvos akrobatinio skraidymo pilotų pasirodymas planetos pirmenybėse

Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos pilotai Aurimas Bezaras, Viktoras Kurbedis, Žilvinas Lidžius, Eltonas Meleckis ir Šarūnas Staniulis iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Moselio įlankos aerodrome vykusio pasaulio čempionato parskraidina sidabro medalius ir vieną aukso apdovanojimą, laimėtą asmeninėje įskaitoje.

Pasdak pranešimo, pirmenybės buvo ypatingos tuo, kad čia kovojo dviejų kategorijų pasaulio pilotai. Tai yra pagal tą pačią programą, bet atskiroje įskaitoje rungtyniavo lėktuvų "JAK-52" klasės atstovai ir pereinamosios (Intermediate) kategorijos pilotai, skridę įvairių tipų akrobatiniais lėktuvais.

Į lėktuvų "JAK-52" kategorijos įskaitą organizatoriams daugiausiai pavyko pritraukti Rusijos pilotų, kurie iškovojo daugumą medalių bei laimėjo komandinį auksą.

Netikėtu Lietuvos sportininkų favoritu tapo auksą iškovojęs Žilvinas Lidžius, kuris "švariai brėžė" danguje antrosios (laisvosios) programos figūras.

Trečioji komandinė vieta atiteko šeimininkams - Pietų Afrikos Respublikos atstovams.

Pereinamosios (Intermediate) kategorijos varžybose tarp 30-ties dalyvių asmeninėje įskaitoje kovojo vienintelis lietuvis Šarūnas Staniulis, skridęs lėktuvu "Extra 300 L".

Nors jis ir naujokas tarptautiniuose renginiuose, tačiau surinko daugiau taškų (3089,93) už savo trenerį Eltoną Meleckį (3086,38), skridusį kitoje - lėktuvų "JAK-52" kategorijoje.

Pereinamosios kategorijos varžybų lentelėje Š.Staniulis su šių taškų bagažu liko 18-oje vietoje.

Pereinamosios (Intermediate) kategorijos varžybas laimėjo čempionato šeimininkė šeimininkai - PAR pilotų komanda, skridusi nuosavais (t. y. neišsinuomotais, kaip dauguma svečių) lėktuvais "Zlin 50LS", "Slick 540" ir "XA-42".

Sidabras atiteko Didžiosios Britanijos komandai, skridusiai lėktuvais "XA-42"ir "Slick 360". Čekai, visi skridę lėktuvu "Zlin 50LS", iškovojo komandinę bronzą.

Absoliučiu pereinamosios kategorijos pasaulio čempionu tapo Pietų Afrikos Respublikos pilotas Michelas Leuschas.