S. Mažeikis iškovojo Lietuvos baidarių ir kanojų slalomo pirmenybių bronzą

Sekmadienį Grigiškėse sraunioje Vokės upėje Simantas Mažeikis pelnė atvirojo Lietuvos baidarių ir kanojų slalomo čempionato bronzos medalį.

Pasak pranešimo, įnirtinga kova dėl prizinių vietų lydėjo finalinius K-1 vyrų baidarių klasės sportininkų startus. Lyderis keitėsi po kiekvieno finišo. Pirmosios ir ketvirtosios vietų laimėtojų trasoje sugaištas laikas skyrėsi vos 1,11 sekundės.

Didžiausia sėkmė lydėjo du latvių sportininkus, pelniusius aukso ir sidabro medalius. Kasparas Pakersas, iškovojęs Lietuvos čempiono vardą, trasą įveikė per 83,69 sekundės be baudos sekundžių, o Tomas Karlivanas buvo antras, trasoje sugaišęs 84,21 sekundės, įskaitant dvi baudos sekundes.

S. Mažeikis, iškovojęs trečiąją vietą, trasą įveikė per 84,61 sekundės be baudos sekundžių. Vilnietis pirmuosius dešimt vartų įveikė be priekaištų, o antroje trasos dalyje plaukė šiek tiek lėčiau, tačiau sugebėjo neliesti nė vienos vartų kartelės.

Ketvirtojoje vietoje atsidūrė J. Šnioka, trasą įveikęs puikiu greičiu – per 82,80 sekundės. Deja, paliesta vartų kartelė ir papildomos dvi baudos sekundės (suminis laikas – 84,80 sekundės) neleido pelnyti medalio.

Likę finalinio plaukimo aštuoneto dalyviai trasą įveikė 6-13 sekundžių lėčiau nei lyderiai.

U-23 amžiaus grupėje K-1 vyrų baidarių klasėje S. Mažeikis užtikrintai tapo čempionu. Antrąją vietą laimėjo Jurgis Kišūnas, o trečiąją – Paulius Popiera.

E. Baranauskaitė, daugkartinė Lietuvos čempionė, triumfavo K1 moterų baidarių klasėje, trasą įveikusi per 96,86 sekundės be baudos sekundžių. Jaunajai Kamilei Petrauskaitei didelis noras laimėti šiek tiek pakišo koją. Sportininkė palietusi net šešias karteles sumoje sugaišo 112,12 sekundės įskaitant 12 baudos sekundžių. Trečiojoje vietoje atsidūrė Latvijos sportininkė Santa Krauja, į finišą atvykusi per 170,53 sekundės, įskaitant 50 baudos sekundžių, skirtų už klaidą praplaukus šalia vartų, bei 2 baudos sekundes, skirtas už paliestą vartų kartelę.

U-23 amžiaus grupėje K-1 moterų baidarių klasėje Kamilė Petrauskaitė tapo čempione. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė atitinkamai Dalija Lipska ir Dominyka Abromavičiūtė.

Įdomioje komandinėje (3 x K1) baidarių klasėje klubai varžėsi komandomis po tris sportininkus. Trasoje sugaištas laikas skaičiuojamas nuo pirmojo sportininko starto iki trečiojo sportininko finišo.

Komandinėje rungtyje triumfavo latvių VSA klubo ekipa, trasą įveikusi per 102,43 sekundės be baudos sekundžių, laimėjusi 6,5 sekundės prieš antrosios vietos nugalėtoją Alytaus „Srauto“ komandą. Trečiąją vietą užėmusi Kauno klubo „Regesa“ komanda turėjo puikią galimybę užimti aukštesnę vietą, tačiau 4 paliestos vartų kartelės ir dėl to skirtos 8 baudos sekundės neleido pakilti aukščiau. Kauno komanda nuo Alytaus komandos atsiliko vos 1,5 sekundės.

Atvirajame Lietuvos baidarių ir kanojų slalomo čempionate dalyvavo 44 sportininkai iš devynerių Lietuvos ir Latvijos klubų.

Lietuvos jaunių čempionatas vyks Merkio upėje Varėnos rajone Puvočiuose birželio 19 dieną.