S. Bilis pateko į finalą, o Lietuvos komanda estafetėje liko aštunta

Pasaulio plaukimo čempionate 25 metrų baseine šeštadienį vakare startavo Simonas Bilis ir Lietuvos rinktinė 4 po 50 metrų kompleksiniu būdu.

Pirmenybėse Vindsore (Kanada) S.Bilis šeštadienį 100 m laisvuoju stiliumi pusfinalyje distanciją įveikė per 46,73 sek.

Jis net 0,45 sek. pagerino Mindaugui Sadauskui nuo 2015 metų priklausiusį Lietuvos rekordą (47,18 sek.) trumpajame baseine.

Kartu tai buvo antras geriausias rezultatas tarp aštuonių plaukikų, kurie pateko į pasaulio čempionato finalą.

Greičiau už S.Bilį plaukė tik amerikietis Blake'as Pieroni (46,70 sek.).

Penktadienį S.Bilis iškovojo pirmąjį aukščiausio lygio apdovanojimą, laimėjęs bronzą 50 m laisvuoju stiliumi finale, prieš tai pagerinęs 22 metus gyvavusį Raimundo Mažuolio Lietuvos rekordą.

100 metrų laisvuoju stiliumi finalas vyks paskutinę pasaulio čempionato Vindsore dieną – Lietuvos laiku tai bus naktis iš sekmadienio į pirmadienį.

Be S.Bilio šeštadienio vakare Kanadoje plaukusi Lietuvos rinktinė estafetės 4 po 50 metrų kompleksiniu plaukimu finale liko aštunta.

Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Deividas Margevičius ir Mindaugas Sadauskas nuotolį įveikė per 1 min. 35 sek.

Auksą iškovojo Rusijos plaukikai (1 min. 31,32 sek.), sidabrą – JAV (1 min. 31,97 sek.), bronzą – Baltarusijos komanda (1 min. 32,49 sek.).