Rūta Meilutytė – Europos jaunių pirmenybių sidabras

Lenkijoje vyksiančiame Europos jaunių plaukimo čempionate sidabro medalį iškovojo olimpinė čempionė Rūta Meilutytė.

Lietuvė šeštadienį 50 m laisvuoju stiliumi nuplaukė per 25,26 sekundės ir dar 0,06 sekundės pagerinusi pačiai priklausiusį šalies rekordą, 0,21 sekundės nusileido čempione tapusiai bei čempionatų rekordą pagerinusiai rusei Rozalijai Nasretdinovai.

Bronza atiteko italei Giorgiai Biondani (25,76 sek.).

Tai jau ketvirtasis Lietuvos plaukikų medalis šiose pirmenybėse: po vieną aukso bei sidabro apdovanojimą pelnė Danas Rapšys bei sidabru džiaugėsi Ugnė Mažutaitytė.

Sekmadienį R. Meilutytė varžysis ir 100 m krūtine rungties finale.

Pusfinalyje šeštadienį nepasisekė Mantui Auruškevičiui, kuris 100 m nuotolį krūtine nuplaukė per 1 minutę 3,70 sekundės ir liko dvyliktas bei nepateko į finalą. Nuo dešimtosios finalo vietos lietuvį skyrė vos 0,08 sekundės.

Greičiausiai šią distanciją pusfinalyje plaukė švedas Johannesas Skagius (1:00,93), rusas Ilja Chomenka (1:02,29) ir lenkas Krzysztofas Tokarskis (1:02,30)