R.Meilutytės grybšniai - sidabriniai ir rekordiniai

Aukso medalį pasaulio jaunimo čempionate Dubajuje antradienį laimėjusi Rūta Meilutytė nepasisotino. 16-metė lietuvė trečiadienį net tris kartus gerino Lietuvos rekordus ir pelnė sidabrą. Plaukikė, vandens takelyje sugaišusi 54,94 sek., 100 m laisvuoju stiliumi finale nusileido tik Siobhan Bern Haughey iš Honkongo (54,47 sek.). Rūta pagerino jai pačiai priklausiusį šalies rekordą (55,16 sek.). Trečia finišavo australė  Shayna Jack (55,23 sek.).

Prieš pat sidabrinį startą R.Meilutytė pateko į 50 m plaukimo peteliške finalą.

Atrankos varžybose ji distanciją įveikė per 27,29 sek., o pusfinalyje - per 27,14 sek. Ankstesnis aukščiausias šios rungties rezultatas nuo 2009-ųjų priklausė Gritei Apanavičiūtei ir buvo 27,72 sek. Pusfinalyje Rūta užėmė 7-ąją vietą, o greičiausiai plaukė rusė Svetlana Chimrova – 26,40 sek.

Mūsų olimpinė bei pasaulio čempionė trečiadienį sėkmingai plaukė ir 100 m krūtine. Pirmame etape R.Meilutytę, nuotolį įveikusią per 1 min. 08,62 sek., aplenkė tik ukrainietė Viktorija Solnceva – 1 min. 08,38 sek. Pusfinalyje lietuvė buvo greitesnė – 1 min. 08,49 sek., tačiau sparčiau finišo link veržėsi ir varžovės: V.Solnceva – 1 min. 07,72 sek. bei britė Sophie Taylor – 1 min. 07,76 sek.

Dar vieno medalio ketvirtadienį sieks panevėžietis Danas Rapšys. Jis 50 m plaukimo nugara pusfinalyje užėmė antrą vietą – 25,96 sek. ir pateko į finalą. Greičiau plaukė tik brazilas Gustavas Louzada – 25,87 sek.