Regbio rinktinė Rumunijoje užtikrintai žengė į pusfinalį

Lietuvos vyrų regbio-7 rinktinė pateko į Rumunijoje vykstančio Europos čempionato „Trophy“ diviziono antrojo etapo pusfinalį. Turnyro ketvirtfinalyje sekmadienį Lietuvos regbininkai užtikrintai 21:7 (14:0) nugalėjo Kroatijos ekipą.

Skirtumas galėjo būti dar didesnis, bet pirmojo kėlinio viduryje vienas įskaitiniame plote atsidūręs Domantas Bagužis nebuvo įspėtas apie atbėgantį varžovą, kuris privertė lietuvį prarasti kamuolį. Visgi vėliau Lietuvos regbininkai dominavo aikštėje. Pirmojo kėlinio pabaigoje lietuvius į priekį išvedė Vytaras Bloškys, o dar po kelių akimirkų skirtumas tapo akivaizdus - 14:0.

Antrajame kėlinyje D. Bagužis atliko žeminimą, dar du taškus realizacijos smūgiu pridėjo V. Bloškys, o Kroatijos regbininkams sušvelninti atsilikimą pavyko tik paskutinėmis sekundėmis.

Be pralaimėjimų Rumunijoje vis dar žygiuojantys lietuviai pusfinalyje kausis su viena turnyro favoričių Rumunijos rinktine. Rumunai ketvirtfinalyje 21:0 sutriuškino ukrainiečius.

Kitame pusfinalyje žais Švedijos ir Liuksemburgo komandos.

„Trophy“ diviziono turnyre kovoja 12 komandų. Jos yra suskirstytos į tris grupes po keturias ekipas. Į ketvirtfinalį pateks po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas ir dar dvi geriausios trečiąsias vietas užimsiančios rinktinės.

Pirmajame etape Čekijoje Lietuvos rinktinė liko dešimta. Po varžybų Rumunijoje bus susumuoti abiejų etapų rezultatai ir paskelbti „Trophy“ diviziono nugalėtojai.