R.Berankis gali išaugti Lietuvos teniso rinktinės marškinėlius

Ričardo Berankio treneris Remigijus Balžekas neatmeta galimybės, kad ateityje jo auklėtiniui bus problematiška padėti rinktinei Deviso taurės mačuose.

Lietuvos tenisas po šalies vyrų rinktinės pergalės Deviso taurės turnyro mače Vilniuje prieš Didžiosios Britanijos komandą išgyvena milžinišką populiarumo bangą. Laimėjimo prieš britus du pagrindinai kalviai – 19-metis Lietuvos rinktinės lyderis R.Berankis ir komandos kapitonas R.Balžekas – DELFI interneto konferencijoje trečiadienį pripažino, jog istorinės pergalės euforija jau pro truputį slūgsta, o jų laukia kasdienis darbas.

„Praeina viskas po truputį, o prisiminimai tikrai geri. Šokome į aikštę ir apsikabinome visi“, – prisimena R. Berankis, šiuo metu profesionalų reitinge užimantis 195-ąją vietą. Paklaustas apie aukštesnes pozicijas, tenisininkas neslėpė savo svajonių: „Norisi reitinge kuo aukščiau užkopti ir tikimės nekristi žemyn. Tikrai turiu svajonę – noriu laimėti prieš Rafaelį Nadalį“.

Po sėkmingos operacijos laukia turnyrų serija

Tuoj po pergalės prieš britus R. Berankiui vietoj šventimo teko gultis į ligoninę, kur jam buvo atlikta nosies operacija.

„Daktaras sako, kad operacija pavyko gerai, o rezultatai matysis tik po kokio mėnesio. Tačiau nuo pirmadienio (kovo 29 d.) jau pradėsime treniruotis“, – ilgos reabilitacijos sau nenumato sportininkas.

„Ketiname pradėti turnyrą Graikijoje, bet žiūrėsime, kokia bus Ričardo sveikata. Balandžio 19-26 d. pradėsime turnyrą Graikijoje, po to važiuosime į Izraelį, o po to bandysime į patekti į ATP serijos varžybas“, – apie artimiausius planus apibrėžė treneris R. Balžekas.

Žino savo trūkumus

Kai kuriems kritikams kliūva Ričardo žaidimas prie tinklo, fizinis pasirengimas ir ūgis.

„Tobulėjimui vietų Ričardui yra visose srityse, tačiau didelių skylių jo technikoje nėra. Turėtų atsirasti padavimo stiprumo stabilumas. Ričardo fizinis pasirengimas yra tikrai geras, tiesiog Deviso turnyro metu jis žaidė su temperatūra. Kai pradėsime dalyvauti "Grand Slam“ serijos turnyruose, nemanau, kad dėl fizinio pasirengimo bus bėdų“, – priekaištus atremia treneris R. Balžekas.

R. Berankis ir R. Balžekas nesureikšmina ūgio faktoriaus, nors supranta fizinių duomenų svarbą šiuolaikiniame tenise.

„Ūgis yra toks, koks yra. Ūgis iš tiesų yra pakankamai svarbus tenise. Ričardas kai kurias pozicijas kompensuoja savo fiziniu pasirengimu. Tikrai nėra didelės bėdos dėl ūgio, nes daug ką galime kompensuoti fiziniu geru pasirengimu. O geriausias ūgis tenisininkui – 180-187 cm“, – pastebi R. Balžekas.

Centimetrų sąlyginį trūkumą R. Berankis kompensuoja ir darbštumu.

„Prieš varžybas treniruojamės 6-7 valandas per dieną, o šiaip po 4 valandas per dieną. Treniruotės būna įvairios, žaidžiame ir dviese tarpusavyje, ir su kitais žaidėjais“, – darbo krūvį pratybose atskleidžia tenisininkas.

Gali pasitraukti iš rinktinės

Tačiau jau dabar aiškėja, kad ateityje R. Berankis, panašiai kaip ir škotas Andy Murray‘us, gali pasitraukti iš rinktinės.

„Iš tiesų, Ričardui gresia A. Murray‘aus atvejis. Ateityje matysime, kaip bus. Nes Deviso taurės turnyro grafikas yra labai nepatogus. Ir A. Murray‘us nedalyvavo todėl, kad tuo pačiu metu vyko kiti labai svarbūs tenisininko karjerai turnyrai.

Be to, jei Lietuvoje ateityje bus pradėti remti jaunieji tenisininkai, tai R. Berankis tikrai žais už Lietuvą, o jei nebus pačių aukščiausių Lietuvos institucijų supratimo, tai R. Berankis už Lietuvą nežais“, – niūroką vaizdą piešia R. Balžekas.

Gerbėjų ratas plečiasi

R. Berankio gerbėjų armija plečiasi ir didėja kiekvieną dieną.

„Turime gerbėjų, ateina nuolat palaikyti mūsų užsienyje gyvenantys lietuviai. Taip pat labai daug užsieniečių palaiko mane, ypač Amerikoje.

Iš tenisininkų man patinka Roger Federeris, o šiaip iš visų yra ko mokytis. Kai žaidi turnyrus, tai su visais bendrauji. Su Andy Roddicku bendraujame“, – dėsto R. Berankis.

Prioritetas – sportui

Tenisininkui dėl nuolatinių turnyrų nelieka laiko mokslams, o savo prioritetu jis laiko sportą.

„Mokykloje esu 12-oje klasėje, bet nežinau, kaip spėsiu išlaikyti egzaminus, nes nežinau, ar tuo metu net būsiu Lietuvoje. Kol kas koncentruojuosi į sportą, o mokslus baigti niekad nevėlu. Kol kas visas esu sporte ir apie kitas profesijas nesvajoju“, – atvirauja R. Berankis.

Dubline reikalinga lietuvių parama

Kita lietuvių varžovė Deviso taurės turnyre bus Airijos rinktinė, su kuria liepos 9-11 dienomis teks kautis Dubline.

„Be abejo, padeda sirgalių palaikymas. Tada atsiranda didesnis pasitikėjimas savo jėgomis, o priešininkui tampa tikrai sunkiau. Gavome laiškų iš lietuvių iniciatyvinių grupių, kurios mūsų laukia Dubline“, – iniciatyvą palaiko R. Berankis.

Lietuvos teniso ateitis – akademijos įkūrimas

Anot DELFI konferencijos dalyvių, Lietuvoje tenisas prieinamas įvairių socialinių sluoksnių atstovams.

„Šiandien ir Lietuvoje tenisą gali žaisti įvairias pajamas turinčių tėvų vaikai, yra daug trenerių ir aikščių. Kalbant apie moterų tenisą, Lietuvoje išskirčiau Liną Stančiūtę. Auga gera pamaina – 5-6 mergaitės, kurios ateityje gali pasiekti gerų rezultatų, o ypač Akvilė Paražinskaitė. Nemanyčiau, kad mažai Lietuvoje varžybų, nes vyksta apie 20 turnyrų“, – perspektyvas įžvelgia R. Balžekas.

Teniso specialistai mano, kad tikslinga Lietuvoje įsteigti šios sporto šakos akademiją.

„Artimiausiomis dienomis ketiname kreiptis į Lietuvos valdžią, kad būtų padėti pamatai Nacionalinei teniso akademijai įsteigti. Joje būtų surinkti patys perspektyviausi tenisininkai iš visos Lietuvos, kurie galėtų treniruotis po vienu stogu, pagal vieną metodiką, su tam tikrais treneriais. Jeigu pavyktų tai įgyvendinti, tai būtų žingsnis į priekį.

Po 5-10 metų atsirastų gerokai daugiau tokių žaidėjų, kaip Ričardas“, – akademijos būtinybę pabrėžia R. Balžekas.

R. Berankiui tapti treneriu – ankstoka

DELFI skaitytojai jau siūlo R. Berankiui pradėti pačiam ugdyti pamainą, bet su tuo kol kas nesutinka treneris.

„Ričardui dar gal anksti jungtis prie trenerių, bet kai būname Lietuvoje, jis visada ateina į mažų vaikų treniruotes. Mes iš tiesų esame nusižiūrėję keletą sportininkų, kuriuos ketiname patempti - Dovydą Šakinį ar jau minėtą A. Paražinskaitę“, – pasakoja R. Balžekas.

Pasak vieno labiausiai patyrusių Lietuvos teniso specialistų, mūsų šalies treneriams trūksta motyvacijos tobulėti.

„Teniso trenerių Lietuvoje gal ir būtų neblogų, bet, deja, dauguma jų šiuo metu tapę instruktoriais, neturi net noro kažko siekti, tobulėti ir tai kliudo. Nors iš jų tikrai galima būtų atrinkti kokį 10 perspektyvių trenerių, bet pirmiausia jie patys turi norėti tapti gerais treneriais“, – ragina R. Balžekas.

Tikisi teniso gerbėjų tolerancijos

Pokalbio pabaigoje R. Berankis su R. Balžeku linkėjo gausėjančiai Lietuvos teniso gerbėjų auditorijai kuo daugiau tolerancijos.

„Norisi palinkėti, kad visi teniso mylėtojai būtų tolerantiškesni, nesmerktų žaidėjų po pralaimėjimų ir neliaupsintų po pergalių. Tenisas yra darbas, kurį mes stengiamės kuo geriau dirbti. Jūsų, teniso gerbėjų – palaikymas mums svarbus“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių