R. Meilutytė Lietuvos plaukimo pirmenybėse iškovojo trečiąjį čempionės titulą

Trečiąjį čempionės titulą Anykščiuose vykstančiose atvirosiose 2014 metų Lietuvos plaukimo pirmenybėse 25 m ilgio baseine iškovojo olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė.

Išvakarėse triumfavusi plaukdama 50 m krūtine ir 100 m laisvuoju stiliumi R.Meilutytė penktadienį aplenkė visas varžoves 50 m rungtyje laisvuoju stiliumi. Ji nuotolį nuplaukė per 25,07 sekundės ir aplenkė prizininkėmis tapusias baltarusę Nastasiją Karakovskają (25,85 sek.) bei šiaulietę Evą Gliožerytę (26,14 sek.).

Antrąją varžybų dieną buvo pagerintas vienas Lietuvos bei du šalies čempionatų rekordai.

Lietuvos rekordų autorėmis tapo Kauno plaukimo mokyklos auklėtinės Ugnė Mažutaitytė, Agnė Šeleikaitė, Beatričė Kanapienytė bei Diana Jaruševičiūtė. Jos kombinuotą estafetę 4 po 100 m įveikė per 4 minutes 17,21 sekundės ir 0,69 sekundės pagerino du metus šiai plaukimo mokyklai priklausiusį rekordą.

Sidabrą šioje estafetėje iškovojo Vilniaus MSC 1 (4:20,05) kvartetas, bronza - Minsko (4:23,77) merginos.

Šalies čempionatų rekordą plaukdamas 200 m nugara pagerino aukso medalį iškovojęs Danas Rapšys. Jis finale sugaišo 1 minutę 55,34 sekundės ir ankstesnį pasiekimą pagerino 0,22 sekundės.

Sidabras šioje rungtyje atiteko vilniečiui Eimantui Miliui (2:00,80), bronza - kauniečiui Rokui Juozelskiui (2:03,83).

Antrąjį čempionatų rekordą pagerino vaikinų Kauno plaukimo mokyklos 1 komanda (Gytis Stankevičius, Vaidotas Blažys, Tadas Duškinas ir Arminas Sederevičius), kompleksinio plaukimo estafetėje 4 po 100 m sugaišusi 3 minutes 36,71 sekundės ir ankstesnį pirmenybių rekordą pagerinusi 2,17 sekundės.

Antrąją vietą šioje rungtyje užėmė Panevėžio "Žemynos" (3:37,55) auklėtiniai, o bronza atiteko Vilniaus MSC 1 (3:45,28) kvartetui.

100 m laisvu stiliumi -
1. Mindaugas Sadauskas (Panevėžys)        49,04