Prestižiniame politikų golfo turnyre – lietuvių pergalė

Lietuvos parlamentarų komandos triumfu baigėsi šalia Vilniaus esančiame „The V Golf Club“ klube tris dienas vykęs kasmetinis Europos Parlamentarų Golfo turnyras, kuriame dėl nugalėtojo vardo varžėsi esami ir buvę parlamentų nariai iš trylikos valstybių.

Galimybė surengti tokias varžybas, kurias simboliniu pirmuoju smūgiu atidarė jų globėjas prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvai patikėta pirmą kartą.

Kaip teigia Lietuvos golfo federacijos (LGF) sekretorius Mindaugas Markevičius, tai, kad šaliai patikėtas toks renginys kaip Europos Parlamentarų Golfo turnyras, byloja apie spartų golfo vystymąsi.

„Šis turnyras darsyk parodė, kad mes jau tapome tarptautinės golfo bendruomenės dalimi. Aikštynai, kuriuose rengiamos tokio lygio varžybos, pasirenkami itin atidžiai. Taigi mes tarsi gavome patvirtinimą, jog Lietuvos golfo infrastruktūra ir aikštynų lygis atitinka tarptautinius standartus“, - teigia jis.

Jau 23-ią kartą surengtas Europos Parlamentarų Golfo turnyras kiekvienais metais į aikštynus sutraukia šiuo žaidimu sergančius politikus iš viso žemyno. Šiemet „The V Golf Club“ rungėsi 77 buvę ir esami parlamentarai iš trylikos valstybių.

„Europos Parlamentarų Golfo turnyrui būdinga išskirtinė atmosfera. Politikai jų metų turi galimybę sustiprinti profesinius ir asmeninius ryšius, o tuo pačiu ir pristatyti savo šalį neformalioje aplinkoje“, - sako M. Markevičius.

Turnyro nugalėtoju po atkaklios kovos tapo Lietuvos atstovas Jonas Tamulis. Geriausią rezultatą pasiekęs politikas aikštyną įveikė 87 smūgiais (+15 smūgių virš aikštyno PAR) ir surinko 27 „Stableford gross“ taškus. Jam atiteko ir pereinamasis turnyro įkūrėjo Paul Schmithalter trofėjus. Antras liko Reijo Paajanen iš Suomijos, surinkęs vienu tašku mažiau (22). Trečiąją vietą užėmė Patrck Burke iš Airijos, surinkęs 22 taškus.

Papildomoje „Stableford net“ parlamentarų kategorijoje geriausiai sekėsi Šveicarijos atstovui Pierre Savary, kuris surinko 37 taškus. Antrąją vietą iškovojo buvęs Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas – Vydas Gedvilas (32 taškai). Trečioji vieta atiteko Patrick Burke iš Airijos – 27 taškai.

Komandinėje šalių įskaitoje nugalėjo Lietuvos parlamentarų komanda. Surinkę 92 „Stableford gross“ taškus, jie aplenkė praėjusių metų nugalėtojus airius (78 taškai). Trečioji vieta atiteko Šveicarijos parlamentarų rinktinei, taip pat surinkusiai 78 taškus.

Galimybė surengti Europos Parlamentarų Golfo turnyrą Lietuvai suteikta praėjusiais metais Airijoje vykusio turnyro metu, kai per kapitonų susitikimą šalies kandidatūrą pasiūlė buvęs Seimo pirmininkas ir aistringas golfo mėgėjas Vydas Gedvilas. Šiemet varžybų metu nepavyko nuspręsti, kur jos vyks kitąmet, tačiau realiausiu kandidatu laikomas Briuselis (Belgija).