Plaukimo šventėje Barselonoje – auksinės lietuvių ambicijos

Šį savaitgalį Barselonoje rinksis geriausi planetos plaukikai. Beveik prieš metus, liepos 30-ąją, iki tol beveik niekam nežinoma Rūta Meilutytė Londone nustebino pasaulį tapdama jauniausia olimpine čempione Lietuvos istorijoje. Šiemet į pasaulio čempionatą 16-likmetė vyks būdama aiškia savo mėgstamos distancijos favorite.

Apie R. Meilutytės progresą ir šviesią kitų Lietuvos plaukikų ateitį savaitraštis „Vilniaus diena“ kalbėjosi su Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) generaliniu sekretoriumi Mindaugu Špoku.

Rinktinė – jauna ir veržli

- Kas be Rūtos Meilutytės ir Giedriaus Titenio atstovaus Lietuvai pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje?, - pradėjome pokalbį su M. Špoku.

- Danas Rapšys, Ugnė Mažutaitytė, Mantas Auruševičius, Povilas Strazdas, Deividas Margevičius. Visi jie dalyvavo lietuviams itin sėkmingai susiklosčiusiame Europos jaunimo čempionate. Jame iškovojome 5 medalius (2 aukso ir 3 sidabro) bei galutinėje valstybių reitinge užėmėme aukštą ketvirtąją vietą.

Įspūdingą formą šiuo metu demonstruoja ir Tadas Duškinas. Tai – maloniausias siurprizas. Jis į pasaulio čempionato traukinį įšoko paskutinę minutę – du kart pagerindamas 50 metrų plaukimo peteliške Lietuvos rekordą. Būtent šis rezultatas devyniolikmečiui leido pasiekti pasaulio čempionato B normatyvą. Taip pat laukiame atvykstančių Mindaugo Asadausko, Ramintos Dvariškytės, Jūratės Ščerbinskaitės. Apibendrinant, į Barseloną vežamės labai perspektyvią rinktinę.

- Pasiruošimas svarbiausiems sezono startams buvo sklandus?

- Galiu pasidžiaugti, kad Kauno plaukimo centras („Girstučio“ baseinas) funkcionuoja sėkmingai. Čia sudarytos idealios ne tik treniruočių, bet ir gyvenimo sąlygos. Manau, šiame centre gims dar ne viena plaukimo žvaigždutė. Kaip minėjau, turime labai rimtą jaunimo kartą, kuri savo vertę jau įrodė Senojo žemyno jaunimo pirmenybėse. Todėl Lietuvos plaukimo laukia išties šviesi ateitis.

- Rūta tobulėja ne tik jai įprastose 50 ir 100 metrų krūtine distancijose?

- Rūta tobulėja ir kitose distancijose, tai rodo gerinami asmeniniai ir šalies rekordai. Ji yra gana universali plaukikė. Visgi Rūta nėra kraulistė, nugaristė ar kompleksinių plaukimų specialistė. Kitos distancijos jai padeda nuimti susikaupusią įtampą prieš mėgstamiausią rungtį. 

-  Giedrius Titenis mėgsta būtent ilgąjį 50 metų baseiną. Ko tikitės iš šio atleto?

- Prieš 4 metus Romoje vykusiame pasaulio čempionate jis liko trečias, tad jo nurašyti tikrai negalima. Kaip ir minėjote, trumpasis (25 m) baseinas nėra jo arkliukas, todėl Giedrius negalėjo pilnavertiškai atsikleisti praėjusių metų pabaigoje vykusiame pasaulio čempionate Stambule.

Susidomėjimas – didžiulis

- Lietuviai jau yra pakankamai užsigrūdinę, kad kojos nepakištų įtampa?

- Aukšto rango čempionatų patirties mūsų jaunimas pasisėmė Poznanėje, kur ant nugalėtojų pakylos lipo 5 kartus. Žinoma, perėjimas į suaugusių varžybas yra kitas dalykas. Į Ispaniją atvyks pajėgiausi pasaulio plaukikai, visi jie bus vedini asmeninių ambicijų pasirodyti kuo geriau.

Labai norėtųsi, kad į elitą pavyktų prasmukti ir Danui Rapšiui. Čempionatą galėsime vertinti sėkmingai, jei lietuviai būtent čia pasieks savo asmeninus rekordus.

- Iš lietuvių pusės jaučiamas susidomėjimas šiuo čempionatu?

- Plaukimo mėgėjai jau prieš kelis mėnesius pradėjo domėtis bilietų kainomis, išvykos galimybėmis ir tautiečių pasirodymo datomis. Susidomėjimas jaučiamas, o ir tvarkaraštis mums palankus – beveik kiekvieną dieną matysime plaukimus, kuriuose dalyvaus lietuviai. Galiu užtikrinti – atkreipti dėmesį tikrai bus į ką.

Patys sportininkai taip pat jaučiasi puikiai. Pataruoju metu sąmoningai mažiname krūvius, jie jaučia artėjančią šventę. Dėl dalyvavimo pasaulio čempionate jie sunkiai dirbo visus metus, kasdien nuplaukdavo apie 16-17 kilometrų. Barselonoje plaukikai gyvens 4-5 žvaigždučių viešbučiuose, tad sąlygos siekti rezultato bus visapusiškai geros ir ten.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių