Plaukikai pagerino šalies rekordą ir Europos čempionate liko per žingsnį nuo medalio

Glazge (Didžioji Britanija) besibaigiančio Europos plaukimo čempionato vyrų kombinuotos estafetės 4x100 m finale ketvirtadienį Lietuvos komanda 1,6 sek. pagerino šalies rekordą ir užėmė ketvirtąją vietą.

Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Simonas Bilis finišavo per 3 min. 33,70 sek. Iki trečiosios pozicijos mūsiškiams pritrūko 0,18 sek.

Ankstesnis Lietuvos rekordas (3 min. 35,30 sek.) buvo pasiektas 2015 metų rugpjūčio 9 dieną.

Europos čempionais tapo Didžiosios Britanijos plaukikai. Jie distanciją įveikė per 3 min. 30,44 sek. ir pasiekė naują Senojo žemyno pirmenybių rekordą. Sidabrą pelnė Rusijos atstovai (3.32,03), bronzą - Vokietijos sportininkai (3.33,52).

Finale dar kovojo Vengrijos, Baltarusijos, Olandijos ir Švedijos komandos.

Atrankos varžybose lietuviai tarp 20 ekipų užėmė septintąją vietą (3.36,19).

Šiame Europos čempionate Lietuvos plaukikai iškovojo du medalius - sidabrą pelnė Rūta Meilutytė (100 m krūtine) ir Danas Rapšys (200 m laisvuoju stiliumi).