Pirmosios klaipėdiečio pergalės Katare

Krepšinio treneris klaipėdietis Dalius Ubartas Kataro sostinėje Dohoje jau gerai žino kelią nuo viešbučio iki artimiausios internetinės svetainės.

Į Aziją - akimirksniu

Šį mėnesį 39 metų specialistas sulaukė viliojančio pasiūlymo treniruoti vieną stipriausių Kataro krepšinio komandų „Al Arabi“. Pastaruosius dvejus metus „Lemminkainen“ moterų komandą treniravęs A.Ubartas, nieko nelaukęs susikrovė lagaminus ir išskrido į Aziją.

Lietuvį treniruoti šios šalies krepšininkus rekomendavo krepšinio specialistas iš Jungtinių Amerikos Valstijų, gerai pažįstantis D.Ubartą.

„Kol kas gyvenu viešbutyje vienas, bet jau turiu kontraktą ir jau atsidariau sąskaitą banke. Tai yra labai svarbu - pirmųjų dienų darbais džiaugėsi klaipėdietis. - Šiomis dienomis mane baigs tikrinti medicininė komisija ir būsiu visateisis laikinas gyventojas. Tuomet gausiu šeimyninį butą ir naują automobilį. Sutartyje numatyta, kad klubas apmokės keturias žmonos ir vaikų keliones pas mane ir atgal.“

Svečias iš Europos su klubu pasirašė metų sutartį. Jaunam specialistui buvo patikėtos vyriausiojo trenerio pareigos.

Įvairialypis trenerių štabas

„Mano štabe nemažai pagalbininkų, - šypsojosi D.Ubartas. - Vienas asistentas iš Tuniso, kitas - iš Kataro. Fizinio paruošimo treneris - amerikietis, fizoterapeutas - iš Filipinų. Pagalbiniai darbininkai ir gydytojas - iš Indijos. Negana to, klube dar yra trys vadybininkai arabai iš Kataro“.

Lietuvis juokavo, kad kol kas su žaidėjais ir talkininkais bendrauja angliškai.

„Iki kol pramoksiu arabiškai“, - humoro neslėpė treneris.

Paklaustas, kodėl klube atsirado laisva vyriausiojo stratego kėdė, klaipėdietis sakė, jog prieš tai buvęs australas išvyko dirbti į kitą šalį - į Kiniją.

„Visas Kataro komandas ugdo užsieniečiai - specialistai iš Amerikos, Serbijos, Australijos“, - pastebėjo D.Ubartas.

Geriausi - legionieriai

Pastaraisiais metais Kataro krepšinio lygos čempionate bronzos medalius laiminčioje „Al Arabi“ komandoje pirmaisiais smuikais griežia du vidurio puolėjai iš Nigerijos Ola Atoyebi ir Shane Lawalis. Varžovus tritaškiais „sušaudo“ amerikietis Joshua Jonesas. Kiti - vietiniai žaidėjai.

Lietuvos treneris pasidžiaugė, kad gali pasitikėti 7 krepšininkais. Likusieji - mėgėjai.

„Jei bent vienas iš pagrindinių patirtų traumą - būtų sunku, - prisipažino strategas. - Laukia daug varžybų ir ilgas sezonas. Teks žaisti po dvejas rungtynes per savaitę. Taip pat laukia dviejų taurių varžybos. Kovoje dėl Emiro taurės bus galima registruoti vieną naują žaidėją. Ieškosiu lietuvio.“

Anot D.Ubarto, žaidėjai jį priėmė gerai: „Visi žino Lietuvą ir mūsų krepšinį. Ne vienas krepšininkų su lietuviais studijavo JAV universitetuose ir kartu su jais žaidė. Taip pat, kai kurie treneriai klaipėdiečiui gyrėsi, kad savo komandose turėjo lietuvių, o vienas australas Kuveite treniravo Donatą Slaniną“.

2007 metais su „Naftos-Uni-Laivitės“ komanda Nacionalinės krepšinio lygos čempionatą laimėjęs treneris jau spėjo pasidžiaugti ir pirmosiomis sėkmėmis Azijos žemyne.

„Laimėjome visas trejas rungtynes, - geros nuotaikos neslėpė strategas. - Ypač sunki buvo paskutinioji pergalė, kurią šventėme vieno taško skirtumu.“

Nors klaipėdietis klube išbuvo jau nemažai dienų, neturėjo progos susitikti su aukščiausiais klubo vadovais.

„Viską tvarko vadybininkai“, - atsisveikindamas sakė D.Ubartas.


Šiame straipsnyje: Dalius Ubartas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių