Pirmavusi Lietuva pralaimėjo per pratęsimą ir komplikavo galimybes likti divizione

Pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato IB diviziono vienose svarbiausių rungtynių Slovėnijos mieste Blede Lietuvos U-20 rinktinė 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) nusileido Italijos U-20 rinktinei ir tapo paskutine diviziono komanda.

Šioms rungtynėms drąsių sprendimų čempionate nevengiantis komandos vyriausiasis treneris Mindaugas Kieras rinktinę perdėliojo iš esmės. Nuo pat dvikovos pradžios vartuose stovėjo Elviną Karlą pareigose pakeitęs Laurynas Lubys, o be pakeitimų neapsiėjo nė vienas penketukas iš keturių.

Lygiaverčių varžovų dvikovoje komandos kone pusę kėlinio žaidė praktiškai be stabdymų, įjungusios didelius greičius. Tiesa, naudos skubėjimas neatnešė nė vienai komandai.

Realiausią progą įvarčiui turėjo Lukas Wascho, kuris po varžovų klaidos iš arti smūgiavo į vartus, tačiau ritulys praskriejo pro šalį.

Galimybė pasižymėti buvo ir žaidžiant daugumoje, tačiau pirmajame kėlinyje, kuriame lietuviai pagal metimus nuo varžovų atsiliko 8-9, įvarčių pelnyta nebuvo.

Antrojo kėlinio pradžioje komandoms žaidžiant keturiese prieš keturis per visą aikštelė ritulį iki pat varžovų vartų persivarė Kostas Gusevas, po kurio perdavimo į atakos vidurį ritulį į vartus pasiuntė Markas Kaleinikovas (22:55) – 1:0.

Antrojo kėlinio viduryje ilgai užsitęsusią keliais itin pavojingais smūgiais pasižymėjusią ataką surengė Italija, tačiau ji baigėsi geriau nei galėjo – varžovai užsidirbo dvi baudos minutes už smūgį vartininkui po švilpuko. Tačiau ir lietuviai daugumos metu nieko naudingo sau neišspaudė.

Antrajame kėlinyje daugiau metimų atliko italai: 12 - 9.

Trečiajame kėlinuke italai pamažu perėmė iniciatyvą, tačiau lietuviai pagirtinai gynėsi. Iki Luko Žukausko pražangos, kai likę keturiese prieš penkis leido varžovams iš pradžių pataikyti į virpstą, o pakartotiniu smūgiu išlyginamąjį įvartį pelnė Luka Kosmacas (51:23).

Įtampa ant ledo dar labiau išaugo ir kraujo kvapą pajutę varžovai ėmė spausti lietuvius atakų bangomis, tačiau per pagrindinį laiką nugalėtojo išsiaiškinti nepavyko.

Pratęsimo trise prieš tris metu gelbėdamas situaciją vienam prieš L.Lubį išbėgusiam varžovui kirto lazda per rankas ir užsidirbo dvi baudos minutes. Italams tereikėjo 15 sekundžių įvarčiui pelnyti ir jie šventė sunkią pergalę.

Geriausiu Lietuvos komandoje pripažintas vartininkas L.Lubys.

Trečiadienį pirmose dienos rungtynėse Lietuva 14 val. Lietuvos laiku susitiks su Lenkija, o penktadienį kovos su Ukraina.

Pirmose trečiosios čempionato dienos rungtynėse Norvegija tik po baudinių serijos sugebėjo palaužti Ukrainą 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0), o lenkai įvarčių fiestoje 5:4 (0:1, 4:2, 0:1, 0:0, 1:0) privertė pasiduoti šeimininkus slovėnus, taip mažindami pastarųjų šansus kautis dėl pirmos vietos.