Pirmasis R.Seibučio treneris: šiuo metu jis turėjo būti dar geresnis

Manijos Moksleivių krepšinio lyga“ penkias savaites iš eilės pasakos apie penkių garsių Lietuvos krepšininkų kelią į didįjį krepšinį jų trenerių akimis. Lietuvos nacionalinių vyrų ir moterų rinktinių žaidėjų treneriai pasiruošę prisiminti savo „mažųjų“ auklėtinių gyvenimą.

Dešimtmetį Renaldą Seibutį jo tėtis Vytautas pirmą kartą nuvežė į krepšinio treniruotę Kretingoje. Tačiau vaikinas ten ilgai neužsibuvo ir jau po metų jau žaidė Palangos sporto centro komandoje, kurioje ir prasidėjo jo kilimas į krepšinio olimpą.

„Po metų Palangoje pradėjau dirbti su tokio amžiaus grupe ir Renaldas persikėlė į Palangą, – prisiminė Palangos SC treneris Regimantas Juška. – Nebuvo sunku jį pasikviesti, nes ta grupė, galima sakyti, ir buvo atidaryta dėl tų kelių vaikinukų, kurie važinėdavo sportuoti į Kretingą. Tai dalis vaikinų atsirado iš Kretingos, kelis prijungėme savus ir labai greitai subūrėme vaikų grupę Palangoje“.

Vaikystėje R. Seibutis kasdien autobusu iš Šventosios keliaudavo į treniruotes Palangoje. Jei nebūdavo autobuso, į pratybas krepšininką veždavo tėvas.

„Prisimenu kruopštų, labai rimtai ir profesionaliai žiūrinti į darbą jaunuolį. Tai ne visada įprasta net suaugusiems. Jis taip elgėsi jau būdamas moksleivis. R. Seibutis kasdien keliaudavo į Šventąją ir, kai po treniruotės laukdavo autobuso namo, jis likdavo padirbėti salėje ir taip tobulino savo įgūdžius. Atvykdavo jo iš treniruočių pasiimti ir tėtis, tada Renaldas taip pat likdavo papildomai pasportuoti, tobulindavo metimą“, – kalba Palangos sporto centro treneris.

Talentingas gynėjas ne iš karto prasimušė į Ramūno Butauto treniruojamą 1985 metais gimusių krepšininkų Lietuvos rinktinę. Dažnai jis grįždavo namo su paskutiniais atkritusiais žaidėjais, o tada R. Juška ne sykį matė, kaip gynėjas paslapčia nubraukdavo ašarą.

„R. Seibutis buvo Palangos sporto cento komandos lyderis. Jis buvo staigus, greitas, darbštus, sąžiningas ir linksmas. Galima sakyti viskas, kas gali būti geriausio, buvo sutalpinta į Renaldą, – kalba jo buvęs treneris R. Juška. – Niekada nebuvo taip, kad Renaldą reikėdavo įkalbinėti treniruotis. Negaliu vienas pats visų nuopelnų prisiimti. Pirmas jo treneris buvo A. Trakys, su manimi dirbo Arvydas Dočkus, Renaldo tėtis, vėliau jau treneriai Linas Šalkus, Jonas Kazlauskas, Gintaras Krapikas, Valdemaras Chomičius, Aleksandras Kosauskas, Alvydas Pazdrazdis, Kęstutis Kemzūra“.

Baigęs mokslus Palangos sporto centre, R. Seibutis patraukė į Vilnių, kur vilkėjo „Sakalų“ komandos aprangą. Netrukus gynėjo karjera įsisuko dideliu greičiu. Po dviejų sezono krepšininkas jau žaidė Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) komandoje, vėliau keliavo per Atėnų „Marousi“ (Graikija), Bilbao „Lugan Aro“ (Ispanija), Edirnės „Olin Genclik Sport“ (Turkija) komandas ir šiuo metu vilki Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos marškinėlius.

„Su Renaldu dabar pabendraujame rečiau, nes jam nebereikia mano pagalbos, – tikina buvęs treneris R. Juška. – Šiuo metu turiu daug jaunųjų krepšininkų, kuriems reikia mano dėmesio ir pagalbos daug daugiau nei Renaldui. Manau, kad šiuo metu R. Seibutis yra Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos lyderis, jis sėkmingai rungtyniauja, tačiau, manau, kad jo karjeroje buvo galima kai ką padaryti geriau. Negaliu sakyti, jog „Olympiakos“ komandoje jis buvo visiškas atsarginis. Ne, R .Seibutis gaudavo žaisti, galima sakyti, kad buvo antro penketo žaidėjas. Dabar Renaldas žaidžia silpnesnėse komandose, tačiau yra tvirtas starto penketuko žaidėjas. Karjeros kreivė tikrai nekrinta, tačiau aš ją įsivaizdavau labiau pakilusią. Šiuo metu R. Seibutis turėjo būti geresnis“.

2007 metais R. Seibutis dalyvavo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje ir jį 50 šaukimu pasirinko Dalaso „Mavericks“ komanda. Renaldas tapo 9-u Lietuvos krepšininku kada nors pašauktu NBA naujokų biržoje. Dvi vasaras iš eilės krepšininkas dalyvavo NBA vasaros lygose, tačiau „Mavericks“ komandoje įsitvirtinti nesugebėjo.

„Mūsų visų svajonė buvo, kad R. Seibutis žaistų NBA lygoje. Jam buvo toks kelias atviras. Jeigu būtų klausęs ne tik manęs, tačiau ir kitų žmonių, kurie jam patarė, aš tikiu, kad jis galėjo žaisti NBA. Jis tikrai tiktų NBA žaidimo stiliui“, – neabejoja R. Juška.

R. Seibutis per savo karjerą tapo Europos jaunimo čempionato sidabro medalio laimėtoju, triumfavo pasaulio jaunimo čempionate ir tapo naudingiausiu pirmenybių žaidėju. Su Lietuvos nacionaline rinktine planetos pirmenybėse Turkijoje iškovojo bronzos medalį.NAUJAUSI KOMENTARAI

palanga

palanga portretas
kiek galima vis ta paty rasyti senai jau nusibode.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių