Pietų Korėjoje – lietuvių triumfas ir medalių lietus

Pietų Korėjoje vykstančioje pasaulio universiadoje dar du aukso medalius irklavimo regatoje iškovojo Lietuvos vienvietininkai - Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė.

Pergalę vyrų vienviečių valčių finale iškovojęs Žygimantas Gališanskis finale 2000 metrų nuotolį įveikė per 6 minutes 51,93 sekundės ir finiše vos 0,49 sekundės aplenkė antroje vietoje likusį italą Simonę Martinį.

Beje, nuirklavus 1500 metrų, lietuvis plaukė tik trečias ir nuo pirmavusio italo atsiliko 2,98 sekundės.

Bronza šioje klasėje atiteko olandui Koenui Metsemakersui, kuris lietuviui pralaimėjo 5,01 sekundės.

Įtikinamai moterų vienvietininkių varžybose finale irklavusi Lina Šaltytė sugaišo 7 minutes 25,76 sekundės ir net 3,7 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią ukrainietę Nataliją Dovgodko bei 4,38 sekundės - bronzą iškovojusią olandę Marloes Oldenburg.

Iš viso Lietuvos irkluotojai šiose studentų žaidynėse iškovojo net keturis aukso ir vieną sidabro medalį: kiek anksčiau aukso medalius iškovojo moterų porinę dvivietę irklavusios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė bei vyrų porinės dvivietės įgula - Saulius Rittes ir Rolandas Maščinskas, o lengvasvorė vienvietininkė Sonata Petrikaitė tenkinosi sidabru.

D. Vištartaitė ir M. Valčiukaitė finale 2000 m distanciją įveikė per 6 minutes 44,92 sekundės ir 5,53 sekundės aplenkė ukrainietes Jevgeniją Nimčenko bei Dariną Verchogliad.

Bronzos medalius iškovojo baltarusės Tatjana Klimovič ir Kristina Staraselec, nuo lietuvių atsilikusios 8,27 sekundės.

S. Ritter ir R. Maščinskas finale sugaišo 6 minutes 3,76 sekundės ir net 7,61 sekundės aplenkė antroje vietoje likusius lenkus Dawidą Grabowskį bei Adamą Wicenciaką.

Trečiojoje pozicijoje finišavo vokiečiai Timo Piontekas ir Timas Grohmannas, lietuviams pralaimėję 8,42 sekundės.

Lengvasvorių valčių klasėje, kurioje sportininkės sveria iki 59 kilogramų, antra finišavusi Sonata Petrikaitė finale 2000 m nuplaukė per 7 minutes 33,21 sekundės ir tik 1,56 sekundės atsiliko nuo čempione tapusios kinės Miao Wang.

Bronza šioje valčių klasėje atiteko vokietei Carolin Franzkei, kuri kinei pralaimėjo 3,84 sekundės.

2013 metų universiadoje Kazanėje (Rusija) Lietuvos irkluotojai iškovojo tris aukso medalius.

Šiame straipsnyje: irklavimasirkluotojaisportas