Pažadai: pirmieji atlyginimai „Sakalus" pasieks jau šią savaitę

Vilniaus „Sakalų“ komanda merdėja antrą sezoną iš eilės. Lietuvos krepšinio lyga (LKL) klubui iškėlė ultimatumą iki Naujųjų metų likviduoti finansines skolas arba komanda bus pašalinta iš čempionato. Kartu su kitais krepšininkais užmokesčio laukiantis Virginijus Sirvydis, nepaisydamas didėjančios skolos, tarpsezonyje „Sakalų“ marškinėlius iškeitė į trenerio kostiumą.

Apie pinigus buvęs profesionalas kalba nenoriai. „Algą sumokės šią savaitę“, - sako V. Sirvydis.

Portalas SportIN.lt su buvusiu snaiperiu pasikalbėjo apie krepšininko karjeros pabaigą, finansinę situaciją „Sakalų“ komandoje ir trenerių komandai iškeltus tikslus.

- Virginijau, praėjusiais metais „Sakalų“ komandoje kartu su Rolandu Matuliu buvote rimta jėga varžovams. Jūsų bendraamžis vis dar rungtyniauja, o jūs pasirinkote trenerio karjerą. Kodėl?

- Prieš porą metų, kai komandai vadovavo Rolandas Skaisgirys, turėjau gerą pasiūlymą rungtyniauti Prancūzijoje. Bet sutarėme, kad žaisiu „Sakaluose“, o baigęs krepšininko karjerą liksiu prie klubo. Kol galėjau, tol žaidžiau. Pradėjo skaudėti operuotą koją. Profesionalaus sporto užteko. Visą gyvenimą praleidau krepšinyje, nenorėjau keisti veiklos krypties. Apie kitokią karjerą net negalvojau.

Kodėl pasirinkote „Sakalus“?

- Turėjau pasiūlymų treniruoti Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir Regionų krepšinio lygos (RKL) komandas. Bet nenorėjau blaškytis. Komandoje pažįstu visus – nuo salės darbuotojų iki vadovo. Manau, kad pirma stotelė kaip pradedančiam treneriui LKL klube yra geras pasirinkimas.

- Nepaisant to, kad klube algos vėluoja arba yra neišmokamos ištisus metus?

- ... (tyli)

- Už kokį laikotarpį Vilniaus „Sakalai“ jums yra skolingi?

- Nežinau. Negaliu pasakyti. Nenoriu sakyti. Neskaičiuoju.

- Už šį sezoną žaidėjai ir treneriai algas jau gavo?

- Gausim. Šią savaitę gausim.

- „Sakalų“ vadovybė sumokėti žaidėjams žada jau ne pirmą mėnesį ir ne pirmą sezoną...

- Visi nori dirbti darbą, už kurį yra atlyginama. Tikiuosi, kad mūsų atveju ši problema – laikina. Tokios problemos ne tik „Sakaluose“. Bet linksniuojami šiuo metu tik „Sakalai“. Visi sako, kad Lietuva yra krepšinio šalis, bet iš tikrųjų ji – krepšinio skolų šalis. Gal tik NKL situacija geresnė, nes ten žaidėjų algos nėra didelės ir įsitenka į klubų biudžetus.

- „Sakalus“ šiame sezone jau paliko trys žaidėjai. Kokia komandos viduje tvyro atmosfera?

- Visi dirba kaip dirbę. Tikime, kad viskas bus gerai. Žaidėjai jauni, jiems „Sakalai“ – gera vieta atsiskleisti. Kartu su vyriausiuoju treneriu išsikėlėme tikslą papulti tarp aštuonių stipriausių LKL komandų. Mūsų jaunai komandai tai būtų geras rezultatas. Išskyrus (Kauno) „Žalgirį“, (Vilniaus) „Lietuvos rytą“ ir (Prienų) „Prienus“, kitos komandos nėra labai išskirtinės.

- Jūsų manymu, komandos, skolingos žaidėjams, gali rungtyniauti aukščiausiame šalies divizione?

- Visuose klubuose situacija būtų kitokia, jei būtų priimtas griežtas įstatymas. Paskutinė mano stotelė užsienyje buvo Čekija. Kai ten žaidžiau, aukščiausioje lygoje rungtyniavo „Brno“ komanda. Po sezono ji liko skolinga žaidėjams ir už tai sulaukė griežto sprendimo – buvo pašalinta į žemesnę lygą. Žemesnėje lygoje klubas susitvarkė finansus ir grįžo atgal. Gal taip turėtų būti ir Lietuvoje, bet tada neliktų kam žaisti LKL.

- Jei finansinė situacija „Sakaluose“ nesikeis, kokie jūsų planai?

- Su komanda liksiu iki sezono pabaigos, o jei jo neleis užbaigti – iki paskutinių rungtynių. Aš esu lojalus savo komandai.
Šiame straipsnyje: SakalaiatlyginimaiLKLSirvydis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių