Pasaulio slidinėjimo čempionato kvalifikacinėse varžybose D. Kliševičius – antras

Trečiadienį Lahtyje prasidėjo pasaulio slidinėjimo čempionatas.

Pirmąją čempionato dieną vyko kvalifikacinės varžybos, kuriose startavo iki čempionato kvalifikacinio normatyvo neįveikę sportininkai. Į pagrindines čempionato varžybas pateko po 10 pirmąsias vietas užėmusių vyrų ir moterų.

Puikiai šiose varžybose pasirodė devyniolikmetis Deividas Kliševičius, užėmęs antrąją vietą.

Lietuvis 10 kilometrų klasikiniu stiliumi distanciją įveikė per 27 min. 17,1 sek. ir 55,6 sek. atsiliko nuo nugalėjusio kroato Kresimiro Crnkovičiaus. Trečiąją vietą užėmė Achbadrakhas Batmunkhas iš Mongolijos, nugalėtojui nusileidęs 1 min. 5,5 sek.

„Šis čempionatas man jau antrasis. Prieš dvejus metus (red. – Pasaulio slidinėjimo čempionatai vyksta kas dveji metai) debiutavau pasaulio čempionate Falune, Švedijoje. Ten nepasisekė, buvau dar labai jaunas.

Varžybų metu puikiai jaučiausi, slidės slydo gerai. Trasa sunki, bet labai gerai paruošta. Labai džiaugiuosi užimta antrąja vieta. Lietuviams tai kol kas vienintelė proga užlipti ant podiumo tokio lygio varžybose. Dar su treneriais nekalbėjau, bet norėčiau startuoti 30 kilometrų skiatlone (red. šliuožiama 15 km klasikiniu + 15 km laisvu stiliumi) ir 15 kilometrų klasikiniu stiliumi varžybose“, - sakė D.Kliševičius

Likę kvalifikacijoje startavę lietuviai liko už pirmojo dešimtuko ribų ir pagrindinėse rungtyse nestartuos.

Arčiausiai patekimo ribos buvo Ąžuolas Bajoravičius, užėmęs 12 vietą (28:03,8), kuriam iki patekimo į pagrindines varžybas pritrūko 5,3 sek.

Mantas Strolia finišavo 22-oje (29:18,9), o Deimantas Kliševičius – 24 vietoje (29:35,0).

Kvalifikacinėse varžybose startavo 63 vyrai.

Anksčiau teisę startuoti pagrindinėse pasaulio čempionato rungtyse užsitikrino Modestas Vaičiulis, Tautvydas Strolia, Stepanas Terentjevas ir Lukas Jakeliūnas.

Moterų grupėje Marija Kaznačenka 5 kilometrų klasikiniu stiliumi distanciją įveikė per 17 min. 55,9 sek. ir užėmė 17 vietą. Kita startavusi lietuvė Martyna Biliūnaitė finišavo 21 vietoje (18:08,5). Pagrindinėse čempionato rungtyse nestartuos nė viena Lietuvos rinktinės sportininkė.

Moterų grupėje nugalėjo islandė Elsa-Gudrun Jonsdottir (15:23,9), antrąją vietą užėmė bulgarė Nansi Okoro (+20,1), o trečiąją – australė Katerina Paul (+34,2).

Moterų kvalifikacinėse varžybose startavo 34 dalyvės.

Rytoj čempionate bus išdalinti pirmieji medalių komplektai – vyks moterų ir vyrų sprinto varžybos.