Pasaulio rankinio čempionate trečiadienį dominavo lyderiai

Dar penkerios rungtynės sužaistos pasaulio rankinio čempionate Prancūzijoje. Grupės varžybose pasibaigė ketvirtasis ratas ir jau aiškios trylika iš šešiolikos toliau kovas tęsiančių komandų.

B grupės lydere tapo Ispanijos rinktinė, kuri po atkaklios ir permainingos kovos 29:25 (14:14, 15:11) palaužė Makedonijos ekipą. Šiose rungtynėse teisėjavo lietuvių duetas – Mindaugas Gatelis ir Vaidas Mažeika.

Puikų mačą sužaidė ispanų vartininkas G.Perezas de Vargasas, atrėmęs 13 iš 36-ių metimų į savo vartus (36 proc.).

Šešis įvarčius pelnęs makedonas K.Lazarovas su 37 tiksliais metimais tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju. Ispanas V.Rivera pelnė net 11 įvarčių.

Nepaisant pralaimėjimo Makedonija jau yra rami dėl vietos tarp 16-os stipriausių pasaulio rinktinių. Paskutiniame mače jie susitiks su Islandija, o Ispanija ir Slovėnija kovos dėl grupės nugalėtojų vardo.

0

C grupėje lydere tapo Vokietijos rinktinė, kuri 31:25 (16:16, 15:9) palaužė kiek netikėtai gerai pirmajame kėlinyje žaidusius Baltarusijos rankininkus.

Šešių minučių atkarpa antrojo kėlinio pradžioje vokiečiai laimėjo 5:1 ir po šio smūgio baltarusiai atsigauti jau nesugebėjo.

8 įvarčius nugalėtojams pelnė U.Gensheimeris, 6 – S.Fathas. Baltarusijos gretose pasižymėjo po 4 kartus įmetę A.Karalekas, S.Šylovičius ir A.Šinkelis.

A.Karalekas su 27 įvarčiais čempionato rezultatyviausiųjų įskaitoje yra trečias, o 29 įmetęs U.Gensheimeris – antras.

Grupės varžybas Vokietija baigs intriguojančioje dvikovoje su Kroatijos rankininkais, kurie trečiadienį be vargo 37:22 (17:9, 20:13) sutriuškino Čilės rinktinę.

Kroatų vartininkas I.Stevanovičius atrėmė beveik pusę metimų (11/23) į savus vartus. 8 įvarčius nugalėtojams pelnė nė karto pro šalį nemetęs L.Mihičius, o Čilės ekipoje pasižymėjo po 4 sykius pataikę E.Feuchtmannas ir E.Salinas.

0

D grupėje jau aiškios visos keturios toliau žengsiančios komandos. Lyderė Danijos rinktinė pasiekė ketvirtą pergalę, kai 30:26 (17:13, 13:13) palaužė šansus patekti į 16-uką praradusį Bahreiną.

Užtikrintai pirmajame kėlinyje žaidę danai prisileido varžovus antrojo pradžioje (22:19), o tada raudoną kortelę gavo M.Hansenas. 46-ąją minutę danai pirmavo tik įvarčiu (24:23), tačiau tada pelnė 4 iš eilės ir nulėmė mačo baigtį.

H.Toftas su šešiais įvarčiais buvo rezultatyviausias danų gretose, o Bahreino ekipai po 6 pelnė K.Ali Mahfoodhas ir M.Hasanas Habibas.

Trečiąją pergalę iškovojo Švedijos rinktinė, kuri 36:25 (19:12, 17:13) nugalėjo pasaulio vicečempioną Katarą.

Švedų vartininkai buvo vieni pergalės kalvių, kartu atrėmę 38 proc. metimų (15/40).

Rezultatyviausiai žaidė 9 įvarčius pelnęs N.Ekbergas, dabar turintis 24-is ir su dar trimis rankininkais besidalijantis penktą rezultatyviausiųjų sąrašo vietą. 7 įvarčius pridėjo A.Lagergrenas. Kataro gretose išsiskyrė 8 įvarčius pelnęs B.Roine.