Pasaulio lengvosios atletikos čempionate išdalinta dar dešimt medalių komplektų

Sekmadienį JAV pasibaigusiame pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate išdalinti paskutiniai devyni medalių komplektai.

3000 m bėgimą laimėjo Etiopijos bėgikas Yomifas Kejelcha (7:57,21). Paskutiniuose metruose iš ketvirtos pozicijos į antrą prasibrovė amerikietis Ryanas Hillas (7:57,39), o 0,04 sekundės nuo jo atsiliko Augustine Kiprono Choge iš Kenijos. 2014 metų čempionas Calebas Mwangangi Ndiku (Kenija) turėjo tenkintis penkta vieta.

Moterų 800 m bėgime pirmoji finišavo Burundžio atstovė Francine Niyonsaba (2:00,01), atitrūkusi nuo varžovių trečiame rate. Amerikietė Ajee Wilson, turėjusi geriausią sezono rezultatą pasaulyje, buvo antra (2:00,27), o Margaret Nyairera Wambui (Kenija) - trečia (2:00,44). Vienintelė Latvijos atstovė šiame čempionate Liga Velvere į finalą nepateko - atrankoje jos rezultatas buvo tryliktas.

Kaip ir buvo laukta, antrame pasaulio čempionate iš eilės 3000 m bėgimą laimėjo etiopė Genzebe Dibaba (8:47,43), jau antro kilometro pradžioje ji toli paliko visas varžoves. Antra atbėgo jos tautietė Meseret Defar (8:54,26), dabar savo kolekcijoje turinti 4 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalį. Kaip jau įprasta Portlende, neliko be medalių amerikiečiai - trečioje vietoje Shannon Rowbury (8:55,55).

Amerikietis Matthew Centrowitzas laimėjo aukso medalį 1500 m bėgime (3:44,22). Puikiu finišu sidabro medalį iškovojo čekas Jakubas Holuša (3:44,30), paskutiniuose centimetruose aplenkęs naujazelandietį Nicholasą Willisą (3:44,37), kuriam įteikta bronza.

Lygiaverčių varžovių 4x400 m estafetiniame bėgime neturėjo JAV moterų kvartetas (3:26,38). Kiti medaliai atiteko europietėms - Lenkijos (3:31,15) ir Rumunijos (3:31,51) bėgikėms.

Šuoliuose į tolį medalius išsidalino amerikietis Marquisas Dendy's - 8,26 m, vos centimetru aplenkęs australą Fabrice'ą Lapierre'ą ir 4 cm – kiną Changzhou Huangą.

60 m barjerinį bėgimą laimėjo jamaikietis Omaras McLeodas (7,41 sek.), aplenkęs du prancūzus – Pascalį Martinot'ą-Lagarde'ą (7.46 sek.), tapusį prizininku trečiame iš eilės čempionate, ir Dimitrį Bascou (7,48 sek.).

Šeštą kartą iš eilės ir dešimtą kartą per visą istoriją 4x400 m estafetę laimėjo JAV vyrai (3:02,45). Bahamų salų (3:04,75) kvartetas liko antras, o bronza įtekta Trinidado ir Tobago (3:05,51) atstovams.

JAV lengvaatlečiai čempionate iškovojo lygiai pusę visų aukso medalių - trylika, be to jie laimėjo 6 sidabro ir 4 bronzos apdovanojimus. Iš viso medalius išsidalino 29 valstybių sportininkai.

Taškų už 1-8 vietas lentelėje yra 53 šalys. Lietuva su 5 taškais už Airinės Palšytės ketvirtą vietą kartu su Šveicarija, Švedija ir Portugalija dalijasi 33-36 vietas.