Pasaulio ledo ritulio čempionate paaiškėjo visos atkrintamųjų varžybų dalyvės

Rusijoje vykstančiose šešiolikos komandų pasaulio ledo ritulio pirmenybėse antradienį sužaisti du septintojo turo susitikimai, po kurių paaiškėjo visos atkrintamųjų varžybų dalyvės.

A grupės susitikime Čekijos rinktinė 5:4 (1:1, 1:0, 3:3) įveikė Šveicarijos ekipą ir, surinkusi 18 taškų, užsitikrino pirmą vietą grupėje. Ši čekų pergalė atvėrė duris į ketvirtfinalį ketvirtą vietą grupėje užėmusiems Danijos (11 tšk.) ledo ritulininkams, o penktojoje pozicijoje likę šveicarai (8 tšk.) liko už atkrintamųjų varžybų borto.

Vietas ketvirtfinalyje iš A grupės taip pat užsitikrino Rusijos ir Švedijos rinktinės, tačiau jos antradienį tarpusavio dvikovoje išsiaiškins antrosios vietos grupėje likimą.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Kazachstanas 7 0 1 0 6 15:28 2

B grupėje antradienį jau pasibaigusioje dvikovoje Slovakijos rinktinė po pratęsimo 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) įveikė JAV ledo ritulininkus, tačiau su 8 taškais liko penkta ir nepateko į ketvirtfinalį. Lygiosios per pagrindinį laiką garantavo amerikiečiams (10 tšk.) ketvirtą vietą grupėje ir jau aišku, kad jie pirmenybių ketvirtfinalyje susitiks su Čekais.

Jau anksčiau vietas ketvirtfinalyje šioje grupėje užsitikrino Kanados, Suomijos bei Vokietijos komandos. Tačiau, jei kanadiečiai su suomiais tarpusavio mače išsiaiškins grupės nugalėtoją, tai Vokietijos ledo ritulininkai su 13 taškų lieka trečiojoje pozicijoje.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. Baltarusija 6 1 0 0 5 13:32 3

Keturios geriausios kiekvienos grupės rinktinės pateks į pirmenybių Rusijoje ketvirtfinalį.