Pasaulio kultūristų čempionate žibėjo ir neįgalieji

Daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė slovakė Eva Martinkova tapo viena pagrindinių žvaigždžių Kaune vykusiame pasaulio fitneso (kūno rengybos) ir kultūrizmo čempionate. Tačiau dar daugiau publikos simpatijų sulaukė svečias iš Indijos Anandas Arnoldas.

Pasaulinių fitneso ir kultūrizmo federacijų (WFF ir WBBF) organizuojamos planetos pirmenybės Kaune pritraukė apie 200 sportininkų iš maždaug 30-ies pasaulio valstybių. Tarp jų ir egzotiškųjų  Irano, Indijos, Pietų Afrikos Respublikos, Brazilijos, Argentinos ir daugelio Europos šalių.

Be įprastinių rungčių turnyre buvo surengtos ir neįgaliųjų varžybos. Jos sužibėjo 29-erių metų indas A.Arnoldas. Vežimėlyje sėdintis atletas pademonstravo įspūdingą sportinę formą bei tobulą raumenyną, tad čempionato komisija jam vienbalsiai skyrė pirmąją vietą ir pasaulio čempiono titulą.

Kaip ir prognozuota tarp moterų viena didžiausių žvaigždžių tapo slovakė Eva Martinkova. Ji į Kauną atvyko analogiškas varžybas mėgėjų absoliučioje įskaitoje laimėjusi jau net šešis kartus, tad be vargo pelnė dar vieną pasaulio čempionės titulą.

Kitose rungtyse pastebimi buvo šeimininkų atstovai.  Jaunalietuvių sporto organizacijos (JSO) atletai susižėrė šūsnį medalių. Modelių kategorijoje virš 40 metų amžiaus grupėje planetsos čempionės vardą iškovojo Olga Krasauskienė. Ji taip pat tapo nugalėtoja suaugusiųjų ūgio kategorijos iki 163 cm rungtyje.

Fitneso modelių jaunimo (iki 18 metų) čempionės vardą iškovojo Brigita Krištapavičiūtė. Ji taip pat laimėjo bronzos medalį bendroje ūgio kategorijoje iki 163 cm.

Lietuviai tradiciškai dominavo sportinio jėgos fitneso kategorijoje. Nugalėtojomis suaugusiųjų įskaitoje tapo Danutė Žiutkevičiūtė, sidabro medalį iškovojo Simona Kūprate. Kategorijoje iki 21 metų čempionės vardą iškovojo Karolina Petravičiūtė, brondzos medalį laimėjo Ornela Soročan.

Kategorijoje iki 18 metų sidabro medalį iškovojo Karolina Fiodorova, bronzos - Nelė Šmikova.

Vyrų suaugusiųjų kategorijoje aukso medalį iškovojo Marijus Širvaitis, sidabro - Gytis Neverauskas. Kategorijoje iki 21 metų aukso medalį pelnė Denis Golyšiavas. Iki 18 metų amžiaus grupėje lygių neturėjo Markas Dolgunovas, bronzos medaliu pasipuošė Laurynas Griškevičius.

Gausybės dalyvių sulaukusioje vaikų fitneso įskaitoje absoliučia nugalėtoja tapo Mantė Adomaitytė.

Dalyvavo virš 30 šalių sportininkų, jų tarpe Irano, Indijos, Pietų Afrikos, Turkijos, Brazilijos, Argentinos ir daugelio Europos šalių. Varžybos vyko aukšto lygio, dėl to dalyvių skaičius buvo ribotas - dalyvavo virš 170 dalyvių.

„Pasaulio čempionatas ir drauge vykusios „Gintarinio prizo“ varžybos tapo paskutiniu sezono akcentu. Tad pasistengėme šiems startams pasirengti taip, kad nebūtų gėda. Pasirodymas tikrai pavyko“, - teigė vienas varžybų organizatorių Vytautas Mikuckis.