Pasaulio jaunių imtynių čempionate lietuvis pralaimėjo aštuntfinalyje

Gruzijos sostinėje tęsiasi pasaulio jaunių (iki 17 metų) imtynių čempionatas.

Antrą graikų-romėnų imtynių turnyro dieną kovojo visaginietis Dmitrijus Parechelašvilis (svorio kategorija iki 69 kg; 25 dalyviai).

Kvalifikacinėje imtyje Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis rezultatu 10:5 įveikė Lorenzo Botezą iš Rumunijos, tačiau aštuntfinalyje 0:3 pralaimėjo gruzinui Levanui Gogua ir tenkinosi vienuolikta vieta.

Pasak šalies imtynių federacijos pranešimo, nors kovos debiutas visaginiečiui ir nepasisekė – pirmomis sekundėmis jis nuskrido iš kryžminio sukibimo ir prarado keturis taškus – vėliau visiškai perėmė iniciatyvą. Kartas  nuo karto Lietuvos jaunasis atletas atiduodavo varžovui galvą ir tiksliai atakuodavo daug žemesnį rumuną. Varžovas vis prarydavo visaginiečio jauką – griebdavo galvą, bet D. Parechelašvilis staigiu judesiu blokšdavo rumuną ant kilimo. Po eilinio „kryžiaus“ visaginietis pridengė rumuną, kuris mentėmis kelias sekundes trynė imtynių kilimą. Teisėjai sustabdė kovą, tačiau be jokių paaiškinimų Dmitrijui skyrė tik du taškus (6:5) ir toliau leido tęsti kovą.

Antro kėlinuko pradžia sudėliojo visus taškus. D. Parechelašvilis metimu per petį rumuną numetė ant nugaros ir beveik minutę laikė pavojingoje padėtyje, tačiau besiraizgančiam kaip ungurys L. Botezui teisėjai menčių nefiksavo. Galiausiai rumunas išsivadavo iš visaginiečio pančių, tačiau, pavargęs ir išsikvėpęs, per likusią minutę Lietuvos atstovui grėsmės nesukėlė.

Pralaimėtą aštuntfinalį su gruzinu Levanu Gogua galima pavadinti nuobodžiausia dvikova. Tribūnų palaikomas gruzinas jau po kelių sekundžių buvo pamalonintas, kuomet teisėjai gan greit jam skyrė tašką už D. Parechelašvilio pasyvumą. Dar tašką L. Gogua prisidūrė, visaginiečiui užžengus už kilimo. Kėlinukas baigėsi rezultatu 0:3 (vėl įspėjimas už pasyvumą). Antroje dalyje visaginietis atakavo, o gruzinas nuo pirmų sekundžių aklinai užsidarė gynyboje. Rezultatas nepasikeitė ir pergalę šventė gruzinas.

Ketvirtfinalyje gruzinas analogiško nuobodumo be techninių veiksmų pasibaigusioje dvikovoje pralaimėjo azerbaidžaniečiui Ulvu Ganizadei (0:3) ir palaidojo visaginiečio viltis kovoti dėl bronzos.

Aukso medalio savininku šioje svorio kategorijoje tapo kirgizas Akžol Machmudovas, finale 5:3 privertęs pasiduoti azerbaidžanietį Ulvu Ganizadzę.

Bronza tenkinosi turkas Yasinas Dogukanas Turanas, 7:1 nugalėjęs iranietį Mohammadrezą Mahmoudą Rostamį, bei armėnas Malchazas Amojanas, 8:0 sutriuškinęs baltarusį Artiomą Voloskovičių.

Ketvirtadienį ir penktadienį ant imtynių kilimo varžysis merginos – Kornelija Zaicevaitė (60 kg), Auksė Rutkauskaitė (65 kg) ir Kamilė Gaučaitė (70 kg).

Paskutinę pirmenybių dieną – sekmadienį – grumsis vienintelis Lietuvos laisvųjų imtynių atstovas Dominykas Viliušis (76 kg).