Palangoje baigėsi Lietuvos lengvosios atletikos čempionato apdovanojimų dalybos

Šeštadienį Palangoje baigėsi 93-čiasis Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas.

<

trong>Antrąją pirmenybių dieną nugalėtojai bei prizininkai atskirose rungtyse išsidalijo šešiolika medalių komplektų:

moterys –
200 m
1.Eva Misiūnaitė (Kaunas) 23,79 sek. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas)
2.Erika Lukaševič (Klaipėda) 24,53 (asmeninis rekordas)
3.Dovilė Kiudelytė (Kaunas) 24,55 (asmeninis rekordas)
Trečias E. Misiūnaitės aukso medalis 200 m bėgime, antras šiame čempionate (penktadienį laimėjo 400 m). 15-metė Erika Lukaševič – jauniausia šio čempionato prizininkė.
800 m
1.Monika Elenska (Vilnius) 2:06,50
2.Eglė Balčiūnaitė 2:07,55
3.Aurika Balsytė (Šiauliai/Kelmė) 2:13,75
M. Elenska laimėjo antrus metus iš eilės.
5000 m
1.Milda Vilčinskaitė (Vilnius/Kaunas) 16:50,86
2.Monika Vilčinskaitė (Vilnius/Kaunas) 17:18,72 (asmeninis rekordas)
3.Eglė Morenaitė (Klaipėda) 17:37,12 (asmeninis rekordas)
Antras M. Vilčinskaitės aukso medalis šiame čempionate (penktadienį laimėjo 1500 m).
400 m b/b
1.Rūta Okulič-Kazarinaitė (Vilnius) 1:01,65 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas)
2.Irma Mačiukaitė (Pasvalys) 1:01,85
3.Kamilė Gargasaitė (Telšiai) 1:05,96
Pirmasis R. Okulič-Kazarinaitės medalis Lietuvos čempionatuose. I. Mačiukaitė penktą kartą iš eilės antra (2010-11 metais buvo čempione).
trišuolis
1.Jolanta Verseckaitė (Vilnius) 13,47 m
2.Diana Zagainova (Vilnius) 13,00
3.Kristina Židonytė (Kaunas/Pasvalys) 12,20
Penktas J. Verseckaitės aukso medalis (ankstesni laimėti 2009-2012 metais).
diskas
1.Zinaida Sendriūtė (Skuodas/Kaunas) 60,00 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas)
2.Ieva Zarankaitė (Utena) 53,05
3.Larisa Voroneckaja (Vilnius) 46,27
Dvyliktas Z. Sendriūtės aukso medalis Lietuvos čempionatuose (kolekcijoje dar ir du sidabro medaliai).
kūjis
1.Aistė Žiginskaitė (Marijampolė) 51,51 (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas)
2.Ugnė Butėnaitė (Panevėžys/Rokiškis) 49,16 (asmeninis rekordas)
3.Ieva Zarankaitė (Utena) 44,84 (asmeninis rekordas)
Jauniausia šių metų čempionė A. Žiginskaitė du kartus (penktuoju bandymu – 51,02, šeštuoju bandymu – 51,51) gerino Lietuvos 17-mečių, 18-mečių ir jaunimo rekordus. Lietuvos čempionate ji nugalėjo trečią kartą iš eilės.
septynkovė
1.Diana Pranckutė (Kaunas/Telšiai) 5313 tšk. (asmeninis rekordas)
2.Rasa Mažeikaitė (Šiauliai) 4875
3.Miglė Liepa Muraškaitė (Vilnius) 4832
Antrasis D. Pranckutės aukso medalis, pirmasis laimėtas 2011 metais.
vyrai –
200 m
1.Ugnius Savickas (Vilnius) 21,52 sek. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas)
2.Rokas Pacevičius (Kaunas) 21,55 (asmeninis rekordas)
3.Žilvinas Adomavičius (Vilnius) 21,61
Masiškiausia šio čempionato rungtis – 47 dalyviai. U. Savickas laimėjo antrą kartą po metų pertraukos. Pirmą kartą per čempionatų istoriją pirmą vietą nuo trečiosios skyrė mažiau nei 0,1 sek.
800 m
1.Benediktas Mickus (Klaipėda) 1:52,38
2.Mindaugas Striokas (Vilnius) 1:52,73
3.Rimgaudas Morkūnas (Šiauliai) 1:53,45
Pirmas B. Mickaus medalis Lietuvos čempionatuose bėgant 800 m. M. Striokui apginti čempiono titulo nepavyko, tačiau jis tarp prizininkų ketvirtus metus iš eilės. Aštuonis kartus Lietuvos čempionas V. Kozlovas liko ketvirtas.
5000 m
1.Simas Bertašius (Vilnius/Raseiniai) 14:58,17
2.Šarūnas Mockus (Šiauliai/Šiaulių r.) 15:05,54
3.Darius Petkevičius (Marijampolė) 15:26,80 (asmeninis rekordas)
S. Bertašius laimėjo 5000 m bėgimą antrą kartą iš eilės, šiame čempionate tai taip antras jo aukso medalis (penktadienį laimėjo 1500 m).
400 m b/b
1.Rapolas Saulius (Vilnius) 53,72
2.Artūras Janauskas (Klaipėda) 54,06
3.Maksim Bolotin (Vilnius) 55,43 (asmeninis rekordas)
R. Saulius laimėjo antrus metus iš eilės. Šiame čempionate tai jo antras aukso medalis (pirmąją dieną laimėjo 110 m barjerinį bėgimą).
trišuolis
1.Paulius Svarauskas (Vilnius/Švenčionys) 15,25 m
2.Tomas Vitonis (Kaunas) 14,65 (asmeninis stadionų rekordas)
3.Andrius Belevičius (Kaunas) 14,45
2014 metais laimėjęs bronzą, 2015 metais – sidabrą, dabar P. Svarauskas jau turi pilną medalių rinkinį.
diskas
1.Domantas Poška (Vilnius) 62,47 (asmeninis rekordas)
2.Andrius Gudžius (Kaunas) 60,58
3.Aleksas Abromavičius (Vilnius) 59,29
Pirmasis D. Poškos medalis Lietuvos čempionatuose. Pirmose šį sezoną varžybose dalyvavęs A. Gudžius pelnė aštuntą medalį (du aukso, penki sidabro, vienas bronzos).
kūjis
1.Lukas Simonavičius (Marijampolė) 61,28 (asmeninis rekordas)
2.Tomas Vasiliauskas (Marijampolė) 61,20
3.Tomas Juknevičius (Panevėžys) 59,60
Pirmasis L. Simonavičiaus aukso medalis. Mažiausia čempiono persvara per visą Lietuvos čempionatų istoriją.
dešimtkovė
1.Alvydas Misius (Vilnius) 7144 tšk. (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas)