Oponentai: V. Aleknos pasekėjai nori uzurpuoti lėšų skirstymą

Vienas žymiausių prancūziškų posakių kviečia ieškoti moters – šįkart moteris jus kviečia prancūziškų pusryčių. Tokiu šūkiu pretendentė į LTOK prezidento postą Daina Gudzinevičiūtė žurnalistus pakvietė į spaudos konferenciją. Joje kandidatės komanda pristatė pagrindines programos gaires, atsakė į netiesiogiai mestus kaltinimus.

Programoje pagrindinis dėmesys skiriamas skaidriam finansavimui, reguliarioms ataskaitoms, veikos optimizavimui. Panašias idėjas kiek anksčiau deklaravo kitas kandidatas į prezidento postą – Virgilijus Alekna. Esminis programų skirtumas – lėšų paskirstymas. Pasak olimpinės čempionės komandos nario Valentino Paketūro, deramai finansuoti reikia visas sporto šakas, nepaisant jų mastelio.

„Oponentai kuria planus uzurpuoti lėšų skirstymą. Jos būtų skiriamos aštuonioms pagrindinėms sporto federacijoms. Virgilijaus Aleknos komanda vadovaujasi principu – didieji pasiima viską, mažiesiems lieka trupiniai. Tokia situacija mūsų netenkina“, – aiškino V. Paketūras.

D. Gudzinevičiūtė pabrėžė, jog yra sukaupusi pakankamai patirties įvairiose organizacijose, puikiai žino sportininkų problemas iš vidaus.

„10 metų vadovavau sporto komisijai, man artimos sportininkų problemos, žinau jas iš pirmų lūpų. Jau esame paruošę kreipimąsi, kuriame prašome neremti sporto šakų, kurios nepasirašiusios antidopingo konvencijos. Taip pat labai svarbu remti visus sporto visuomenės narius, norime pasirūpinti karjeras baigusiais sportininkais. Taip pat norėčiau akcentuoti, jog nesu statytinė kandidatė, į rinkimus nusprendžiau eiti tik savo noru“, - žurnalistams kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Teisininkės, psichologės ir trenerės išsilavinimą turinti D. Gudzinevičiūtė teigė ryžtingai sieksianti pasikeitimų, kurie iš esmės pagerintų LTOK ir sporto įvaizdį.

„Daugialypis požiūris yra vertybė, bendrausime su kitų organizacijų atstovais. Turime tris puikius žmones viceprezidento pareigoms užimti: intelektualas  Arvydas Juozaitis, dviračių federacijos prezidentas Romualdas Bakutis ir vykdomojo komiteto narys Valentinas Paketūras. Iždininko pareigas esame patikėję stalo teniso federacijos prezidentui Rimgaudui Balaišai. Naivu tikėtis, kad atėjus naujam prezidentui pasipils pinigų lietus ir viskas išsispręs. Tariamės, kaip ieškosime rėmėjų, tačiau yra ir vidinių resursų, juos reikia optimizuoti. Sieksime išsiaiškinti mažiausiųjų federacijų norus, turime siekti kompromiso“, - diplomatiškai dėstė šaulė.

Sporto federacijų sąjungos generalinis sekretorius Valentinas Paketūras dėmesį atkreipė į sporto bazių būtinumą.

Prieš 6 metus teko lankytis Estijoje. Tuomet jie vykdė programą, apie kurią mes dar tik kalbame. Kiekviename rajono centre jau stovi universalus sporto kompleksas, baseinas. Pavyzdžiui, „Siemens“ arenoje sporto renginiai sudaro tik trečdalį visos renginių pasiūlos“, – aiškino V. Paketūras.

„Sieksime išvengti įtakų tiek iš departamento, tiek iš valstybės. Iki šiol LTOK mažai dėmesio skyrė dukterinių įmonių veiklos viešinimui. Tikėjome, kad krepšinio ir lengvosios atletikos federacijose dirba protingi žmonės, tačiau jie problemas kelia tik tada, kai artėja rinkimai. Kodėl jie problemų neviešino prieš dvejus metus? Svarbu laiku diagnozuoti problemą. Esu verslininkas, žinau kaip reikia pritraukti rėmėjus, juos domina ne vienadieniai renginiai, o sporto festivaliai“, – teigė karingai nusiteikęs R. Bakutis.

D. Gudzinevičiūtė taip pat išreikė abejones dėl konkurentų sąžiningumo. „Neabejoju V. Aleknos ir A. Sabonio padorumu, tačiau abejonių kelia kai kurie jų komandos nariai. Beje, vakar V. Alekna atsisakė dirbti mano komandoje“, – kalbėjo šaulė.

Šaulei paramą jau išreiškė olimpiniai prizininkai – Evaldas Petrauskas, Šarūnas Marčiulionis, Modestas Paulauskas, Alvydas Duonėla, Gintarė Volungevičiūtė.


Šiame straipsnyje: Daina GudzinevičiūtėLTOK

NAUJAUSI KOMENTARAI

aišku

aišku portretas
Aišku, kad nori. Bet svarbiausia yra kaip jas skirstyti, Gal jau užteks vogti tiems oponentams...

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Alekna statytinis, o Gudzinevičiutė Dievo siųstas angelas .....prajuokino

slykstus abu

slykstus abu portretas
abudu klounai kaip ir kiti! pesasi uz vieta prie lovio !
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių