„Neptūnas“ tris kėlinius priešinosi „Dinamo“ ekipai

Penktadienį sužaistose antrosiose tarptautinio Time Team krepšinio turnyro Klaipėdos miesto mero taurei laimėti rungtynėse Maskvos „Dinamo" krepšinio žvaigždžių galaktika tik po atkaklios kovos rezultatu 86:70 (17:20, 21:18, 19:17, 29:15) įveikė Klaipėdos „Neptūną", praneša krepsinis.net.

Pilnutėlėje „Neptūno" sporto salėje „Dinamo" rungtynes pradėjo įspūdingos sudėties - Darjušas Lavrinovičius, Holisas Price`as, Travisas Hansen`as, Jannero Pargo ir Sergejus Monia. Prie komandos vairo jau stovėjo tik vakar į Klaipėdą atvykęs vyriausiasis treneris Davidas Blattas.

Klaipėdos krepšininkai, nors ir buvo priversti verstis be nedidelę kirkšnies traumą patyrusio komandos naujoko Pauliaus Morkeliūno, drąsiai pradėjo rungtynes ir sužaidus keturias minutes pirmavo 4:2. Tačiau po svečių dvitaškio ir penkių iš eilės D.Lavrinovičiaus taškų jau 4:9. Sužaidus šešias pirmojo kėlinio minutes aikštelėje pasirodė kitas „Dinamo" lietuvis Robertas Javtokas, kuris iškart pasižymėjo klaida, o netrukus ir dviem taškais iš po krepšio. „Neptūno" krepšininkai po trijų iš eilės tritaškių sugebėjo pavyti tolstančius varžovus, o po jaunojo Gedimino Žylės tritaškio jau 18:17 uostamiesčio klubo naudai. Pirmąjį kėlinį „Neptūnas" laimėjo 20:17.

Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai ir toliau rungtyniavo sumaniai bei vengė po „Dinamo" krepšiu stovėjusių bokštų R.Javtoko ir Bostjano Nachbaro, toliau taikliai mėtydami tritaškius. Po Arvydo Eitutavičiaus trijų taškų jau 28:21. B.Nacbarą sėkmingai po krepšiu „išmaudęs" klubo Lietuvoje ieškantis, praėjusį sezoną Ispanijos trečiojoje lygoje rungtyniavęs Artūras Kaubrys padidino skirtumą iki 30:21, Arvydas Vaitiekus jau iki 34:24. Nuo šio momento Maskvos klubo krepšininkai nustojo juokauti ir po spurto 12:1 išsiveržė į priekį 36:35. Po dviejų kėlinių lygu - 38:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje per pusantros minutės svečių spurtas 7:0 ir jau 45:38 priekyje Maskvos klubas. „Neptūnas" nesutriko - 6:0. „Dinamo" ir toliau netaikliai šaudė iš vidutinio ir artimo nuotolio, o klaipėdiečiai nuolat kvėpavo varžovams į nugarą. Po trijų kėlinių tik 55:57 „Dinamo" naudai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje ir vėl „Dinamo" šuolis, šįkart 8:0. Svečiai ir toliau didino skirtumą, kuris iki rungtynių pabaigos likus dviems minutėms išaugo iki šešiolikos taškų. Rungtynes rezultatu 86:70 laimėjo „Dinamo".

Neptūnas": Martynas Mažeika, Deividas Gailius po 16, Arvydas Eitutavičius - 13.

„Dinamo": Bostjanas Nachbar`as 15, Darjušas Lavrinovičius, Jannero Pargo po 13, R. Javtokas 2 (13 min., 1/3 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2 atk. kam., 2 kld.).