NBA laurai kol kas atitenka K. Durantui (specialistų komentarai)

Kas susižertų asmeninius apdovanojimus, jeigu Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezonas baigtųsi šiandien? Pateikiame ESPN parengtą apžvalgą, kurioje sužinosite, kas po pirmųjų trijų sezono mėnesių yra verčiausi pirmosios vietos šešiose individualiose kategorijose.

1. Naudingiausias pirmojo trimestro žaidėjas?

Tomas Haberstrohas, ESPN.com: LeBronas Jamesas. Mielai atiduočiau šį prizą Kevinui Durantui, tačiau LeBronas yra nepralenkiamas lygoje pagal naudingumą ir yra rimtas varžovas kovoje dėl geriausio besiginančio krepšininko titulo. Jis sugebėjo neprasižengti 254 minutes. Atsižvelgiant į tai, ką jis nuveikia abejose aikštės pusėse, sunku būtų neatiduoti jam šio apdovanojimo.

Ianas Levy, „The Two Man Game“: Kevinas Durantas. L.Jamesas ir Carmelo Anthony taip pat žaidžia puikų sezoną, tačiau renkuosi būtent K.Durantą. Tapęs dar labiau patikimesnis, jis šiemet rungtyniauja geriausiai per visą savo karjerą kaip metikas, kovotojas dėl kamuolių, atakų organizatorius, gynybos specialistas bei lyderis. Lenktynės dėl naudingiausiojo titulo tęsis iki pat paskutinių sezono savaičių, tačiau šiuo metu prizas turi priklausyti geriausios komandos geriausiam žaidėjui.

Danny Nowellas, „Portland Roundball Soc.“: Kevinas Durantas. Ilgą laiką sakiau, kad šį titulą L.Jamesas laimės tol, kol jam atsibos, tačiau galiu pasakyti, kad į šią vietą dabar tinkamiausias yra būtent K.Durantas, kuris kasmet tampa vis sunkiau sustabdomas.

Ethanas Sherwoodas Straussas, „HoopSpeak“: Kevinas Durantas. Neseniai pasižymėjo geriausiu gynybos specialistu prieš K.Durantą vadinamas Andrejus Kirilenka. Rezultatas: K.Durantas atakavo 21 kartą ir pelnė 33 taškus. Puikus pataikymo procentas sezono metu (50 proc. dvitaškiai, 40 proc. tritaškiai, 90 proc. baudų metimai), tačiau dar labiau žavi vidutiniškai 17,3 atliekamų metimų per susitikimą rodiklis. Tetrūksta pagerinti rezultatyvių perdavimų vidurkį ir tada visiškai neliks abejonių, kas yra geriausias pirmajame sezono trimestre.

Royce‘as Youngas, „Daily Thunder“: Kevinas Durantas. Sugrįžkime į spalio mėnesio pabaigą, kai Oklahomos „Thunder“ nesusitarė su Jamesu Hardenu ir šis paliko komandą. Visi buvo supykę ir tuo pačiu sunerimę dėl artėjančio sezono. Dabar atrodo, lyg tai būtų buvę prieš amžinybę. 12 rungtynių iš eilės laimėję „Thunder“ krepšininkai turėjo geriausią rezultatą visoje lygoje, o svarbiausias iš jų buvo geriausią sezoną savo karjeroje žaidžiantis K.Durantas.

 

 

2. Geriausias pirmojo trimestro naujokas?

T.Haberstrohas: Damianas Lillardas. Jis padėjo Portlendo „Trail Blazers“ komandai pasiekti garbingą rezultatą (12 pergalių ir 12 pralaimėjimų), dideli nuopelnai atitenka jo sugebėjimams žaisti lemiamais rungtynių momentais. Nors būdamas 22-ejų metų jis yra per senas būti naujoku, tačiau savo šaltakraujiškumu jis lenkia daugumą kitų įžaidėjų, kurie NBA lygoje rungtyniauja jau trečius metus.

I.Levy: Andre Drummondas. Nors jis vis dar įtikinėja savo trenerį, kad kiekvienose rungtynėse yra vertas žaisti daugiau nei 20 minučių, A.Drummondas buvo netikėtas atradimas. Savo galingu sudėjimu ir atletiškumu jis stipriai prisidėjo prie intensyvesnio komandos žaidimo. D.Lillardui sezono pradžia taip pat puiki, tačiau A.Drummondas ateityje bus ypatingas žaidėjas.

D.Nowellas: Damianas Lillardas. Šis įvertinimas turbūt būtų atitekęs Anthony Davisui, jeigu jis aikštėje praleistų daugiau laiko, tačiau realiausias kandidatas yra D.Lillardas. Jis yra pagrindinė priežastis, kodėl „Trail Blazers“ sugrįžo į pergalių kelią ir atstatė 50 proc. laimėtų/pralaimėtų rungtynių santykį.

E.Sh.Straussas: Andre Drummondas. Suprantu, kad Chauncey Billupso versija iš Oklendo – D.Lillardas laimės šį apdovanojimą, tačiau didesnis A.Drummondo naudingumo koeficientas per kiekvienas varžybas suteikia man pretekstą pasirinkti krepšininką, kuris šį sezoną žaidžia labiau pritrenkiantį krepšinį. Jis galbūt ne visada žino, ką daro, tačiau jis bent kartą per susitikimą savo galingu žaidimu paneigia fizikinius dėsnius.

R.Youngas: Damianas Lillardas. Prieš būdamas pašauktas naujokų biržoje, jis buvo įvardijamas kaip žaidėjas, galintis daryti tiesioginį poveikį rungtynių eigai. Visa tai pasitvirtino. Savo brandžiu žaidimu D.Lillardas išsiskiria iš kitų naujokų ir visai netrukus pamatysime jį greta tokių lygos superžvaigždžių kaip Russelas Westbrookas, Derrickas Rose‘as ar Kyrie Irvingas.

 

 

3. Geriausiai besiginantis pirmojo trimestro žaidėjas?

T.Haberstrohas: Timas Duncanas. Rinkdamasis svarsčiau ir Joakimo Noah kandidatūrą, tačiau pasirinkau T.Duncaną. Pagrindinė priežastis buvo ta, kad net būdamas 36-erių metų jis kažkaip sugeba blokuoti 2,6 varžovo metimo kiekvienose rungtynės. Tai kartu pasako ir apie visą San Antonijaus „Spurs“ gynybą – komanda vidutiniškai į savo krepšį praleidžia 99,1 taško (7-as rezultatas visoje lygoje). Dwightas Howardas ir Tysonas Chandleris nežaidžia taip gerai besiginančiose ekipose – Los Andželo „Lakers“ ir Niujorko „Knicks“ vid. praleidžia 102,7 taško (16-as rezultatas lygoje) – todėl būtų sunku pateisinti jų kandidatūrą į šį titulą. Tony Allenas, LeBronas Jamesas ir Serge‘as Ibaka taip pat gali konkuruoti su T.Duncanu, tačiau aš renkuosi pastarąjį.

I.Levy: Roy‘us Hibbertas. Jo puolimas buvo blogas kaip Derricko Martino (Amerikietiškojo futbolo žaidėjas), tačiau Indianos „Pacers“ laimėjo daugiau nei pusę žaistų rungtynių ir prie to itin svariai savo gynyba baudos aikštelėje prisidėjo R.Hibbertas. Tai atvedė „Pacers“ į geriausiai lygoje besiginančių komandų reitingo viršūnę (vid. 89,9 tšk.).

D.Nowellas: Tysonas Chandleris. Kaip ir anksčiau, taip ir šiemet jis aikštėje išlieka pastovus ir patikimas gynybos ramstis. Nors pastaruoju metu T.Chandlerio puolimo arsenalas netobulėja, gynyboje šis vaikinas yra nepralenkiamas.

E.Sh.Straussas: Marcas Gasolis. Nors dėl savo gynybos T.Allenas turi daug gerbėjų internete, tačiau būtent M.Gasolis yra pagrindinis gynybinė Memfio „Grizzlies“ siena. 216 cm ūgio ispanas savo vikrumu labai prisideda prie agresyvios komandos gynybos. To pasekoje „Grizzlies“ yra antras geriausiai besiginantis klubas visoje lygoje (vid. 90,8 tšk.).

R.Youngas: Joakimas Noah. Savo energija, intensyviu žaidimu ir pastangomis gynyboje jis atlieka tokį darbą, kuris paprastai tenka keliems krepšininkams – J.Noah trukdo atakuoti varžovams, blokuoja metimus, kovoja dėl kiekvieno kamuolio. Pagal naudingumą gynyboje Čikagos „Bulls“ yra viena geriausių komandų lygoje ir kol J.Noah bus aikštėje, tol Tomo Thibodeau sistema veiks sėkmingai.

 

S.Ibaka demonstruoja geriausią žaidimą savo karjeroje (Scanpix nuotr.)

 

4. Labiausiai patobulėjęs pirmojo trimestro krepšininkas?

T.Haberstrohas: Jasonas Kiddas. Ir seną šunį galima išmokyti naujų triukų. Nors ir kaip absurdiškai tai skambėtų, tačiau labiausiai patobulėjusiu gali būti ir krepšininkas, kuriam yra 39-eri. J.Kiddo naudingumas lyginant su praėjusiu sezono šoktelėjo nuo 13,1 iki 18, o tritaškių taiklumas padidėjo nuo 35,4 proc. iki 44,3 proc. Jis buvo vienas pagrindinių žaidėjų, kurių dėka „Knicks“ ėmė demonstruoti dar geresnį krepšinį.

I.Levy: Carmelo Anthony. Paprastai labiausiai patobulėjusio krepšininko prizas atitenka jauniems žaidėjams, padariusiems didelę pažangą, tačiau negalima pro akis praleisti to, kaip šį sezoną rungtyniauja C.Anthony. Dažniausiai žaisdamas sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, jis pakeitė savo puolimo arsenalą ir lemiamais rungtynių momentais vis sėkmingiau priima svarbius sprendimus. Jo sugebėjimai puolant tuo pačiu lengvina ir komandos draugų darbą, todėl jis nusipelnė šio pripažinimo.

D.Nowellas: J.J.Redickas. Mano manymu būtų per daug gražu sakyti, kad labiausiai patobulėjusiu krepšininku taps C.Anthony, todėl renkuosi J.J.Redicką, nors abejoju, ar jis laimėtų šį apdovanojimą realiame gyvenime. Rungtyniaujant jam, Orlando „Magic“ klubas demonstruoja subalansuotą krepšinį ir atsižvelgiant į praleistų minučių skaičių, J.J.Redickas įneša didžiausią indėlį į komandos žaidimą.

E.Sh.Straussas: Ericas Bledsoe. Ketinau rinktis J.Kiddą, tačiau manau, kad žaidime „du prieš du“ jis dar turi ką tobulinti. Tuo tarpu E.Bledsoe gynyboje pasižymi itin staigiais judesiais, ką demonstruoja ir puolime – lyginant su praėjusiu sezonu, šiemet jis per tą patį laiką pelno beveik dvigubai daugiau taškų.

R.Youngas: Serge‘as Ibaka. Tokie žaidėjai kaip O.J.Mayo turi lyderio savybių, tačiau tik pastaruoju metu jis gavo galimybę jas atskleisti. Kalbant apie tobulėjimą – iš Oklahomos „Thunder“ išvykus Jamesui Hardenui, vaidmenį puolime iš jo sėkmingai perėmė S.Ibaka. 57 proc. taiklumu pasižymintis 208 cm ūgio puolėjas dažniausiai atakuoja iš vidutinio nuotolio. Taip pat, galinga kova dėl atšokusių kamuolių ir blokuoti metimai yra stiprioji jo pusė.

 

 

5. Geriausias pirmojo trimestro treneris?

T.Haberstrohas: Mike‘as Woodsonas. Atlaikęs visas žeminančias kritikų replikas, M.Woodsonas sustygavo „Knicks“ puolimą, kuris dabar yra sunkiai įkandama užduotis bet kuriam varžovui. Vis dėlto, sunkiausia stratego užduotis dar laukia ateityje – į žaidimą įtraukti Amare‘ą Stoudemire‘ą.

I.Levy: Rickas Adelmanas. Jo vadovaujamos Minesotos „Timberwolves“ puolimo sistema yra tikro džiaugsmo apraiška. Gražus kamuolio judėjimas ir kūrybingas dalijimasis juo sujungė krepšininkus į vieną kumštį. R.Adelmanas komandą nukreipė teigiama linkme – „Timberwolves“ tęsia kovą dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Būtent tai privers gerai pagalvoti Keviną Love‘ą prieš paliekant Minesotos ekipą.

D.Nowellas: Mike‘as Woodsonas. Nors Jacque‘as Vaughnas Orlande jau atliko išties didžiulį darbą, M.Woodsonas vertas šio titulio, nes tik jo dėka „Knicks“ virto tokia galinga jėga.

E.Sh.Straussas: Mike‘as Woodsonas. Nežinau kaip, bet jam pavyko įtikinti C.Anthony, jog jo puolimo schemos veiks, nors komandai vadovaujant Mike‘ui D‘Antoni, puolėjas jomis nebuvo patenkintas. „Knicks“ žaidimo stilius visiškai pasikeitė, o didžiausi nuopelnai atitenka būtent M.Woodsonui.

R.Youngas: Markas Jacksonas. Į šį titulą pretenduoja daug puikių kandidatų (M.Woodsonas, J.Vaughnas, L.Drew), tačiau M.Jacksono treniruojami Oklendo „Golden State Warriors“ krepšininkai iškovojo dvibubai daugiau pergalių, nei patyrė pralaimėjimų (20 pergalių ir 10 pralaimėjimų) ir tai jie padarė be Andrew Boguto. Matomas ryškus teigiamas kultūrinis ir filosofinis pokytis komandoje, kiekvienas žaidėjas tiki trenerio propaguojamu krepšiniu.

 

 

Papildomas klausimas: šeštasis pirmojo trimestro žaidėjas?

T.Haberstrohas: Kevinas Martinas. Jamesą Hardeną „Thunder“ komandoje pakeitęs 29-erių gynėjas šį sezoną demonstruoja pagirtiną taiklumą (47 proc. dvitaškių, 46 proc. tritaškių ir 94 proc. baudų metimų, iš viso vid. 15,8 tšk.). Nors buvo manoma, kad išvykus J.Hardenui iš Oklahomos, komandos puolime liks spraga, tačiau taip nenutiko ir viso to priežastis yra K.Martinas.

I.Levy: Carlas Landry. Į šį apdovanojimą pretenduoja daug įdomių krepšininkų, tačiau vienu iš didžiausių sezono siurprizų tapo „Golden State Warriors“ puolėjas C.Landry. Iš Naujojo Orleano „Hornets“ persikėlęs žaidėjas greitai įgavo trenerio bei komandos draugų pasitikėjimą – net ir neturėdami progos išmesti kamuolio Stephenas Curry, Klay‘us Thompsonas ar Harrisonas Barnesas visada žino, kad netoliese yra tam pasiruošęs pasitikėjimo savimi nestokojantis C.Landry.

D.Nowellas: Jamalas Crawfordas. To, kokį indėlį jis įneša į Los Andželo „Clippers“ žaidimą pakilęs nuo atsarginių suolelio, pakanka, kad jūs beveik užmirštumėte starto penkete rungtynes pradedančius Willie Greeną ir Caroną Butlerį. Beveik.

E.Sh.Straussas: Carlas Landry. Nors sezono pradžioje komandos taikiklis buvo smarkiai nusisukęs, antras pagal naudingumą ekipoje buvęs C.Landry palaikė žaidimą. Nepaisant to, kad jo žaidimo stilius nebuvo gražus akiai, rezultatai buvo teigiami.

R.Youngas: Jamalas Crawfordas. „Clippers“ atsarginių suolelis, ko gero, demonstruoja geriausią krepšinį ir prie viso to labiausiai prisidėjo J.Crawfordas. Savo neįtikėtinu sugebėjimu reikiamu metu sužibėti puolime jis suteikia komandai pranašumą prieš varžovus kol nelieka jokių abejonių, kas yra stipresni.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių