A. Navickas parolimpinių žaidynių irklavimo varžybose užėmė 10-tą vietą

Rio de Žaneiro (Brazilija) vasaros parolimpinių žaidynių irklavimo varžybose startavęs Augustas Navickas galutinėje įskaitoje užėmė dešimtą vietą.

Sekmadienį B finale (dėl 7-12 vietų) startavęs lietuvis 1000 m įveikė per 5 minutes 10,21 sekundės ir, pagerinęs asmeninį rekordą bei aplenkęs Vokietijos ir Pietų Afrikos Respublikos atstovus užėmė ketvirtą vietą.

B finalą laimėjo olandas Alexanderis Van Holkas (5:04,94), antras finišo liniją kirto italas Fabrizio Casellis (5:06,37), o trečias finišavo korėjietis Jun Ha Parkas (5:08,78).

„Į šį finalą suėjo visas dviejų metų pasiruošimas. Tai jau nebebuvo kur taupyti jėgų ir atidaviau visas jėgas. Smagu, kad finišo 250 metrų buvau greičiausias. Po keturių metų būsiu dar greitesnis“, - po finalo sakė vienas iš jauniausių parolimpiados irkluotojų A. Navickas.

Akademinis irklavimas – nauja parolimpinė sporto šaka Lietuvoje. Italijoje specialiai gaminta A. Navicko valtis į Rio de Žaneirą buvo atplukdyta prieš porą mėnesių, kartu su Lietuvos olimpiečių laivais, tad visą vasarą parolimpietis treniravosi su senesnio modelio valtimi.

„Rezultatu labai džiaugiuosi. Anksčiau visi čia esantys mane aplenkdavo, o dabar džiaugiuosi, kad savo grupėje aplenkiau du stiprius irkluotojus“, - parolimpiadoje sakė klaipėdietis A. Navickas.