Naudingiausio Top 16 turnyro pirmosios savaitės žaidėjo titulas - lietuviams ir ispanui

Naudingiausio ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro Top 16 varžybų pirmosios savaitės žaidėjo titulą pasidalijo po 29 naudingumo balus surinkę Ramūnas Šiškauskas, Robertas Javtokas ir ispanas Fernando San Emetrio.

Maskvos CSKA (Rusija) krepšininkai trečiadienį namuose 86:78 įveikė Malagos "Unicaja" (Ispanija) ekipą, o 31-erių metų 198 cm ūgio lietuvis nugalėtojams pelnė 23 taškus, po krepšiais atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, dusyk suklydo, kartą prasižengė ir išprovokavo 6 varžovų pražangas. Per 34 minutes (34:21) R. Šiškauskas pataikė 4 tritaškius iš 5, 3 dvitaškius iš 7 ir realizavo visus 5 baudų metimus.

Maskvos srities "Chimki" (Rusija) klubas ketvirtadienį taip pat savo aikštėje 83:70 nugalėjo Zagrebo "Cibona" (Kroatija) ekipą, o 29-erių metų 210 cm ūgio R. Javtokas į svečių krepšį įmetė 17 taškų, atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą ir privertė svečius prasižengti 4 kartus. Per 28 minutes (28:20) vidurio puolėjas iš Lietuvos pataikė 8 dvitaškius iš 11 ir realizavo 1 baudos metimą iš 3.

Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) komanda savo aikštėje ketvirtadienį 85:89 nusileido Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) krepšininkams, o 26-erių metų 198 cm ūgio ispanas šeimininkams pelnė 20 taškų, atliko net 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, kartą prasižengė pats ir išprovokavo 4 varžovų pražangas. Per 24 minutes (34:01) F. San Emetrio pataikė 3 tritaškius iš 5, 4 dvitaškius iš 7 bei visus 3 baudų metimus.

Naudingiausių savaitės krepšininkų penketuką su 25 balais užbaigia keturi žaidėjai - 26 metų 190 cm ūgio italas Marcelinho Huertas ("Caja Laboral"), 26 metų 203 cm ūgio amerikietis Joshas Childressas (Pirėjo "Olympiacos", Graikija), 29 metų 191 cm ūgio ispanas Juanas Carlosas Navarro ir 32 metų 213 cm ūgio senegalietis Boniface'as Ndongas (abu "Regal FC Barcelona, Ispanija).

Šiame straipsnyje: Eurolyga