Muai tai čempionate apdovanoti ir Kauno sportininkai

Ketvirtą kartą Lietuvoje surengto atviro Baltijos šalių muai tai (Tailando bokso) čempionato medalius iškovojo ir Kauno sportininkai.

Trakuose varžėsi daugiau nei 130 kovotojų iš dvylikos valstybių. Finaluose jėgas išmėgino Baltarusijos, Airijos, Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Nyderlandų, Estijos, Suomijos, Izraelio, Vokietijos ir Lietuvos atstovai.

Mūsų šalies rinktinę sudarė 31 kovotojas. Lietuvos sportininkai laimėjo 5 aukso, 7 sidabro bei 11 bronzos medalių ir komandų įskaitoje užėmė antrą vietą. Sėkmingiausiai pasirodė baltarusiai – 24 aukso, 15 sidabro ir 11 bronzos medalių.

Lemiamas jaunimo (16–17 metų) varžybų dvikovas laimėjo Matas Pultaražinskas (Kauno "Titanas", svorio kategorija iki 67 kg), Aurimas Dumbrauskas (Klaipėdos "Muay thai imperija", iki 81 kg), Gabija Morkūnaitė (Panevėžio "Kovos akademija", iki 60 kg), suaugusiųjų finalus – Reda Stašauskaitė (Trakų "Mustangas", iki 54 kg) ir Ernestas Dapkus (Vilniaus "Jasiūnas team", iki 71 kg).

Andrejaus Cvetočniko nuotr.

A.Dumbrauskas finale įveikė kitą Lietuvos atstovą Ernestą Ostaševskį.

E.Dapkus dėl aukso medalio susigrūmė su Kauno "Titano" klubo kovotoju Mindaugu Narausku, kuris pirmiausia nugalėjo 2017-ųjų Europos vicečempioną Eladą Sumaną (Izraelis), po to – lenką Arkadiuszą Krupą. Vilnietis į finalą įžengė privertęs kapituliuoti baltarusį Jakovą Timofejevą.

Antras lietuviškas finalas buvo itin atkaklus. Teisėjų sprendimu laimėtoju buvo paskelbtas E.Dapkus.

Išskirtinio sirgalių dėmesio taip pat sulaukė 2017-ųjų Europos čempiono baltarusio Nikitos Šostako (iki 81 kg) lemiama dvikova su savo tautiečiu Jevgenijumi Laševskiu (laimėjo M.Šostakas), 2017-ųjų pasaulio čempiono Dimitrijaus Vareco (iki 67 kg) akistata su lenku Grzegorzu Domoradzkiu (pergalę šventė baltarusis).

Sėkmingai pasirodė ir Vokietijai atstovavęs praeitų metų Europos čempionas lietuvis Matas Miliūnas (iki 75 kg), tik finale nusileidęs baltarusiui Dmitrijui Filipovui.

"Čempionato lygis šiemet buvo kaip niekada aukštas, jis mums suteikė labai geros patirties", – teigė Lietuvos muai tai federacijos prezidentas Edvardas Norkeliūnas.