Moterų krepšinio lygos komandose - nauji ir gerai žinomi veidai

Kauno, Šiaulių ir Marijampolės moterų krepšinio komandos rikiuoja gretas 2012-2013 metų sezonui.

Didžiausios praėjusio sezono Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) staigmenos - Šiaulių „Rūtos“ - rėmėjų gretas papildė Šiaulių universitetas, todėl ekipa vadinsis „Rūta-Universitetu“. Klubui pavyko išsaugoti savo lyderes: Sandrą Baliutavičiūtę ir baltarusę Lidiją Panasiuk, perspektyviąją Ievą Kazlauskaitę bei Silviją Kuodienę. Taip pat „Rūta-Universitetas“ sulaukė ir solidaus pastiprinimo - iš subyrėjusios Kauno „VIČI-Aisčių“ komandos į Šiaulius persikėlė Santa Okockytė, o iš Klaipėdos „Lemminkainen“ (šiemet vadinsis „Fortūna“) atvyko vidurio puolėja Julita Bungaitė.

Sėkmingai praėjusį sezoną užbaigęs Šiaulių komandos trenerių štabas lieka tas pats: vyriausiasis treneris Arūnas Kačerauskas ir jo asistentės Birutė Dominauskaitė bei Ieva Songailienė.

Kauno „LKKA-Aistės“ išsaugojo branduolį - Laurą Svarytę, Dovilę Saurazaitę, Jolantą Marmienę, Vitaliją Kaminskytę, Eglę Vitkutę, Neringą Skadaitę, Justiną Matuzonytę, Laurą Želnytę. Prie senbuvių naujajame sezone prisijungė Nacionalinės moterų krepšinio lygos sidabro medalininkės - Simona Dobrovolskytė ir Greta Tamašauskaitė. Šios gynėjos pernai atstovavo „KTU Kaunas“ ekipai. Į kauniečių paraišką įtraukta ir viena perspektyviausiųjų jaunųjų Lietuvos žaidėjų 15-metė Martyna Kravčenkaitė iš Rokiškio. Šiemet ji tapo absoliučia jaunimo krepšinio turnyro „Sprite talentų kova“ nugalėtoja ir laimėjo 17 tūkst. litų krepšinio stipendiją.

„LKKA-Aisčių“ vyriausiuoju treneriu ir toliau dirbs Ričardas Maceina, o naujas veidas trenerių štabe - fizinio rengimo trenerė Eglė Jankauskaitė.

Didžiausias kauniečių praradimas - Kornelija Balčiūnaitė. Ilgametė komandos kapitonė šį sezoną gins Kauno rajono „Sirenų“ garbę. Kapitonės pareigas perims puolėja V.Kaminskytė.

Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa sezoną pradeda ir su nauju treneriu, ir su nauju generaliniu rėmėju. Tiesa, „Sūduvos-Mantingos“ trenerį Stasį Žaliabarštį sunku vadinti nauju treneriu, nes jis į komandą sugrįžo po dvejų metų pertraukos. Jam vadovaujant Marijampolės „Arvi“ moterų krepšinio komanda yra tapusi LMKL vicečempione.

„Mantingos“ bendrovė tapo generaline Marijampolės klubo rėmėja, nors miesto savivaldybės parama ir toliau bus didžiausia.

Klubo direktorius Deividas Jurkša džiaugėsi, kad pavyko susigrąžinti kelias buvusias geriausių laikų „Arvi“ žaidėjas - Elą Briedytę, Vilmą Tamulevičiūtę, Laimą Rickevičiūtę (visos praėjusį sezoną žaidė „Utenos“ komandoje), „Sūduvą-Mantingą“ taip pat sustiprino ir dar dvi buvusios „Utenos“ krepšininkės - Giedrė Kirstukaitė ir Agnė Žiegytė, iš Klaipėdos į Marijampolę persikėlė Sandra Vaitkutė, iš Šiaulių atvyko jauna žaidėja Justina Šliažaitė. Iš praėjusio sezono liko Ligita Kinkevičienė, Paulina Rinkevičiūtė, Eglė Bacevičiūtė bei Renata Lenčiauskaitė.

„Manau, kad mums pavyko suburti gana pajėgią komandą. Džiaugiamės, kad toliau žais mūsų lyderė Ligita Kinkevičienė, kuri yra puikus pavyzdys jaunoms krepšininkėms. Iš pradžių manėme, kad teks kviesti legionierių, tačiau pavyko prikalbinti tiek lietuvių žaidėjų, kad iš užsienio užteks pasikviesti vieną krepšininkę“, - kalbėjo D. Jurkša.


Šiame straipsnyje: LMKLsirenos

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių