Misija – puoselėti ir skleisti amžinąsias vertybes

Sostinių golfo klubo (SGK) aikštynas ir Lietuvos „Rotary“ klubas sukvietė golfą žaidžiančius rotariečius ir jų bičiulius į labdaringą sezono atidarymo turnyrą.

Padės jaunajam smuikininkui

Pirmajame šiais metais „Rotary“ klubo turnyre dalyvavo 40 žaidėjų, kurie buvo paskirstyti į keturias kategorijas: tris vyrų (pagal meistriškumo įvertį) ir atskirą moterų kategoriją (nepriklausomai nuo meistriškumo įverčio).

Nors sinoptikai pranašavo lietų ir vėją, žaidėjus maloniai nustebino idealios sąlygos golfui - 20 laipsnių šiluma ir lengvas, kamuoliuko skridimo neįtakojantis vėjas,   

Turnyro dalyviams buvo pristatytas IGFR Lietuvos asociacijos remiamas jaunasis talentas – Balio Dvarionio muzikos mokyklos 7-osios klasės moksleivis smuikininkas Andrius Malinauskas. Atrankos komisiją sužavėjo tai, kad Andrius tvirtai nusprendė susieti savo gyvenimą su muzika būdamas dar 10-ies metų.  

Tarp žaidėjų, turinčių aukščiausią įvertį, nugalėjo Juozapas Budrikis, surinkęs 70 taškų. Tiek pat taškų pelnęs Rimantas Kupstas buvo antras, Arnoldas Balčiūnas su 72 taškais – trečias.
Vyrų 3-iosios kategorijos laimėtojas Jonas Bložė atsiėmė šmaikštųjį „Neptūno“ apdovanojimą už daugiausiai vandens kliūtyje prarastų kamuoliukų.

Varžysis ir Strasbūre

– Golfas dažnai vadinamas ne žaidimu, o gyvenimo būdu. Galbūt „Rotary“ klubo vizija ir misija turi sąlyčio taškų su tomis idėjomis, kurias propaguoja golfo žaidėjai? – kreipėmės į į Mindaugą Glinskį, IGFR („International Golfing Fellowship of Rotary“) Lietuvos asociacijos steigėją ir vieną šio turnyro organizatorių.

– Taip, jūs teisingai pastebėjote. Esminiai rotarietiški principai yra puoselėti bendravimo vertybes, prisidėti prie labdaringų projektų. Yra panašumų ir dėl švietėjiškų principų, nes žaisdamas golfą mokaisi ir tai darai bendraudamas. Golfas į „Rotary“ organizaciją Lietuvoje atėjo ne šiaip paprastai, nes pasaulyje vyksta tarptautinis rotariečių, žaidžiančių golfą, bendruomenės judėjimas, kuris vienija visus pasaulio kontinentus. Pavyzdys – šiais metais vyksiantis jau 38-asis Europos rotariečių golfo čempionatas Strasbūre, į kurį vyks ir Lietuvos atstovai.

– Pernai pirmasis, o šiemet ir antrasis „Rotary“ klubo golfo sezono atidarymo turnyras įvyko Sostinių golfo klube. Kodėl pasirinkote šį aikštyną?

– Gal tiesiog laikėmės tradicijos, be to, vienas šio klubo savininkų yra rotarietis. Kitas dalykas – šis aikštynas yra beveik Lietuvos centre, tad į jį atvykti patogu ir klaipėdiečiams ar šiauliečiams, ir marijampoliečiams ar vilniečiams. Laukas –  nuostabus, atitinkantis tarptautinius standartus.

– Šis turnyras – labdaringas. Papasakokite plačiau apie jūsų misiją.

– Mūsų organizacija ieško jaunų žmonių, kuriems galėtume padėti, patarti ar paremti. Nusprendėme, kad tai turėtų būti jaunuolis iki 16 metų, planuotų gyventi Lietuvoje ir būtų susijęs su menu. Iš kelių kandidatų atsirinkome labiausiai mums patikusį jaunąjį smuikininką A.Malinauską. Ateityje rengdami kiekvieną IGFR turnyrą su aikštyno šeimininkais sutarsime, kad dalis starto mokesčio būtų skirta mūsų remiamam gabiam vaikui. Pristatydami Lietuvos talentus ir jų programas skatinsime įmones ir verslininkus individualiai remti gabius jaunuolius.

Neatsitiktinė sėkmė

A.Balčiūnas pelnė dienraščio „Kauno diena“ prizą už smūgį arčiausiai 3-iosios duobutės. Be to, jis buvo apdovanotas ir kaip mažiausiai smūgių – 78 – per turnyrą atlikęs žaidėjas.

– Ar žinodamas tai, kad 3-iame lauke vyksta „Kauno dienos“ artimiausio smūgio iki duobutės rungtis, labiau susikaupėte prieš smūgį? – paklausėme A.Balčiūno.

– Taip, buvo daugiau azarto ir atsakomybės bei pasiruošimo, nes tai įpareigojo pats tikslas.

– Ar tikėjotės nugalėti šioje rungtyje?

– Tikėjausi laimėti. Manau, kad tai yra stiprioji mano žaidimo pusė, ypač žinant, kad Sostinių golfo klubo aikštynas man – namų laukas, jame dažnai žaidžiu, todėl visos duobutės gerai pažįstamos. Atstumus galiu pasakyti daugmaž iš akies.

– Kokia lazda smūgiavote ir koks atstumas buvo nuo kamuoliuko iki duobutės?

– Smūgiavau 7-ąja geležine lazda, o atstumas – 2 m 35 cm.

– Kiek laiko žaidžiate golfą?

– Jau šešti metai.

– Ar jums labai svarbu, su kokiais žaidėjais patenkate į vieną starto grupę?

– Tai tikrai svarbu. Bendraklubiai, su kuriais tenka žaisti ir bendrauti, padeda siekti gerų rezultatų.

– Žaidžiate golfą ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. Kokią šalį rekomenduotumėte pradedantiems golfo žaidėjams?

– Taip, keliauju žaisti golfą ir į užsienį. Sunku išskirti vieną šalį. Siūlyčiau Didžiąją Britaniją – ne atskirai Angliją ar Škotiją, – ir gal Portugaliją.

Prizininkai

Varžybos vyko pagal „stroke net“ formatą.

1-oji kategorija (HCP 0-18): 1. Juozapas Budrikis – 70, 2. Rimantas Kupstas – 70, 3. Arnoldas Balčiūnas – 72.

2-oji kategorija (HCP 18,1-28): 1. Ignas Šerpytis – 70, 2. Vilius Adomavičius – 71, 3. Rymantas Juozaitis – 73.

3-ioji kategorija (HCP 28,1-36): 1. Jonas Bložė – 31, 2. Ramūnas Kručkauskas – 26, 3. Vytautas Zaueras – 25.

4-oji kategorija(HCP 0-36): 1. Jolanta Zabarauskienė – 37, 2. Vida Vyšniauskienė – 33, 3. Jūratė Jazbutienė – 31.


Šiame straipsnyje: golfas

NAUJAUSI KOMENTARAI

mindaugas

mindaugas portretas
Aciu Jusu kolektyvui uz domejimasi golfu ir jo metu vykdomus labdaringus projektus. Sekmes.

audronis

audronis portretas
labai grazios nuotraukos ir vaizdai juose!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių