Medalių sieks dvi Kauno komandos

Lietuvos vyrų rankinio lygos ketvirtfinalyje – staigmena: čempionato debiutantė Kauno technologijos universiteto (KTU) komanda iš kovos dėl medalių eliminavo praeito sezono vicečempionus alytiškius. KTU rankininkai pirmą dvikovą Alytuje su "Varsa-Stronglasu" laimėjo 31:29, antrą savo aikštėje po pratęsimo – 33:30.

Per antrąsias rungtynes kauniečiai pirmavo 27:24, tačiau paskutinėmis minutėmis nesustabdė Alytaus ekipos žaidėjų Irmanto Asakavičiaus, Roko Lastausko ir Gintauto Adamkevičiaus – jie išlygino rezultatą. Pratęsus mačą KTU komandą į pergalę vedė Vilius Juozaitis ir Arminas Stankūnas, abu pelnę penkis įvarčius iš šešių.

"Įvykdėme vieną savo pagrindinių tikslų – patekome į pusfinalį. Manau, kad dabar jau visi varžovai turėtų labiau gerbti mus. Esame jauni, nepatyrę, tačiau kausimės toliau ir pusfinalyje, o gal net ir finale", – sakė KTU ekipos vyriausiasis treneris Darius Talačka.

Pusfinalyje kauniečiai išmėgins jėgas su daugkartiniu šalies čempionu Klaipėdos "Dragūnu", kuris ketvirtfinalyje be vargo 53:18 ir 38:23 nugalėjo Varėnos "Ūlą".

"Dragūno" ir KTU rungtynės numatytos balandžio 28-ąją Klaipėdoje, gegužės 2-ąją Garliavos sporto centre ir, jeigu prireiktų, 5-ąją vėl uostamiestyje.

Kauno "Granito-Kario" žaidėjas Mindaugas Urbonas per antrąsias rungtynes su Šiaulių "Dubysa-Gubernija" pelnė 20 įvarčių – daugiau nei visa varžovų komanda, o kauniečiai šventė pergalę 37:18. Emocijų nesuvaldžiusiam šiauliečiui Donatui Stripeikai rungtynių teisėjas parodė mėlyną kortelę – už ypatingą nesportinį elgesį. "Dubysos-Gubernijos" žaidėjas buvo diskvalifikuotas su rašytiniu arbitrų raportu, jam gresia bauda, kitos sankcijos.

Pirmą dvikovą Kaune taip pat laimėjo granitiečiai (37:17), tad olimpinio čempiono Valdemaro Novickio treniruojama ekipa pusfinalyje (balandžio 28 d. Kauno sporto halėje, gegužės 2 d. Vilniuje ir, jei prireiktų, 5 d. vėl Kaune) susitiks su Vilniaus "Šviesos" rankininkais, kurie 27:25 ir 29:23 privertė kapituliuoti kitą savo miesto komandą "Vilnių".

Praeitą sezoną "Granitas-Karys" ir "Šviesa" kovėsi dėl bronzos medalių, mačą 2:1 laimėjo kauniečiai.

Ketvirtfinalis

"Granitas-Karys"–"Dubysa-Gubernija" 37:17 (18:9). M.Urbonas 10 įvarčių / A.Budrys 5 įvarčiai.

"Dubysa-Gubernija"–"Granitas-Karys" 18:37 (10:19). A.Budrys 7 įvarčiai / M.Urbonas 20 įvarčių.

"Varsa-Stronglasas"–KTU 29:31 (12:16). R.Čepulis 7 įvarčiai / K.Jankauskas 12 įvarčių.

KTU–"Varsa-Stronglasas" 33:30 (16:13, 27:27, 6:3). K.Jankauskas 9 įvarčiai / G.Adamkevičius 11 įvarčių.

"Vilnius"–"Šviesa" 25:27 (11:15). L.Ragelis, K.Antonovičius, Š.Sakalauskas ir D.Raudonius po 4 įvarčius / V.Drabavičius 10 įvarčių.

"Šviesa"–"Vilnius" 29:23 (13:10). V.Drabavičius 11 įvarčių / M.Lapinskas 9 įvarčiai.

"Dragūnas"–"Ūla" 53:18 (26:7). L.Palevičius 12 įvarčių / Ž.Vaišnoras 5 įvarčiai.

"Ūla"–"Dragūnas" 23:38 (15:22). D.Leknickas 5 įvarčiai / L.Palevičius 10 įvarčių.