M.Balčiūnas: rinktinei kol kas iškeltas tik vienas tikslas

Šiandien Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu oficialiuose tarptautiniuose turnyruose dalyvausiančioms Lietuvos rinktinėms suformuoti tikslai.

Kol kas tikslas – pirminis

Kęstučio Kemzūros vadovaujamai nacionalinei vyrų krepšinio rinktinei kol kas iškeltas tik pirminis tikslas – Venesueloje vyksiančiame olimpinių žaidynių atrankos turnyre užimti vieną iš trijų pirmųjų vietų ir iškovoti kelialapį į pagrindinį Londono olimpinių žaidynių turnyrą.

„Nusprendėme neskubėti. Kelti tikslą, kaip komanda turėtų pasirodyti Londone, kol dar neturime garantuoto kelialapio, nebūtų teisinga“, – sakė LKF atstovas spaudai Dalius Matvejevas. Pasak jo, iki olimpinių žaidynių pradžios bus sušauktas dar vienas LKF vykdomojo komiteto posėdis, per kurį ir būtų iškelti uždaviniai rinktinei.

„Buvo nemaža diskusija. Nusprendėme, kad žaidėjai ir treneriai turi akcentuotis į artimiausią tikslą. Vienos rungtynės Venesueloje lems viską. Blaškytis niekur nereikia. Pirmiausia orientuojamės į atrankos turnyrą, kadangi ten, jei pavyks išeiti iš grupės, kitos dvejos varžybos bus lemiamos ir lems viską“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Moterų rinktinės tikslas – Europos čempionatas

Moterų nacionalinei rinktinei iškeltas tikslas atrankos varžybose užimti pirmąją arba antrąją vietas ir patekti į Europos čempionato pagrindinį etapą.

Dvidešimtmečių merginų rinktinei iškeltas uždavinys Europos čempionate užimti 5-10 vietas, o tos pačios amžiaus grupės vaikinų rinktinei, kuri žais be Jono Valančiūno, Senojo žemyno pirmenybėse reikės užimti 1-4 vietas.

Iš merginų rinktinių iki 16 ir iki 18 metų tikimasi sugrįžimo į Europos A divizionus. Aštuoniolikmečių vaikinų komanda Europos čempionatą turės baigti 1-5 pozicijoje. Toks pat tikslas iškeltas ir metais jaunesniems vaikinams, kurie kovos Lietuvoje vyksiančiame pasaulio čempionate.

Iš pernai jaunimo festivalio nugalėtojais tapusios šešiolikmečių vaikinų komandos tikimasi Europos čempionato medalių.

Nedrausmingi gavo pylos

LKF atstovai taip pat užsiminė, kad LKL pirmenybėse žaidžiantys „Palangos”, Panevėžio „Lietkabelis” bei Vilniaus „Sakalai” ir NKL pirmenybių dalyvė Klaipėdos „Nafta-Uni-Laivitė“ vėluoja sumokėti LKF narystės mokestį. Jiems duotas paskutinis terminas – vienas savaitė.

„Nesinori būti krepšinio policininkais. Šiems klubams buvo išsiųsti jau trys pranešimai. Nario mokestis tikrai yra simbolinis (1050 Lt). Tai yra formalūs dalykai, kuriuos komandos turi vykdyti. Nemanau, kad bus problema, kadangi klubai tikrai nenori prarasti balsavimo teisės per LKF rinkiminę ataskaitinę konferenciją”, – kalbėjo M.Balčiūnas.

Kontroliuos migraciją tarp klubų

LKF vykdomojo posėdžio metu taip pat pateiktas projektas dėl žaidėjų nuomos iš vieno klubo į kitą. Pagal naują tvarką abu klubai ir žaidėjas turės prieš septynias dienas pateikti LKF raštą apie sandorį.

„Anksčiau pamesdavome žaidėjo judėjimą iš vieno klubo į kitą ir susiorientuoti tikrai būdavo nelengva. Norime kontroliuoti šį procesą“, – aiškino M.Balčiūnas.

Daug diskusijų sukėlė ir jaunų žaidėjų migracija iš vienos komandos į kitą Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje. LKF pasiūlė įvesti kompensacijas, kurias mokyklos turėtų sumokėti už naujojo žaidėjo įsigijimą. Iki kitos posėdžio moksleivių lyga išstudijuos ir pateiks konkrečius pasiūlymus.

„Nusiskundimų iš periferijos yra tikrai daug. Mažesni miestai duodavo ne mažai puikių krepšininkų ir nacionalinėms komandoms, tad norime apginti jų interesus. Pasitaiko daug atvejų, kai vienas ar du perspektyvūs vaikai išvežami iš mažesnių miestų mokyklų. Galiausiai atokesnėse vietovėse dirbantys treneriai praranda ne tik lyderius, tačiau ir motyvaciją toliau dirbti. Nusprendėme žengti pirmus žingsnius, kad užkirstume kelią tokiam savivaliavimui. Norime, kad krepšiniui dirbtų visa Lietuva“, – kalbėjo M.Balčiūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių