Maskvoje žalgiriečiai pasiekė paskutinę 2008 metų pergalę

Kauno „Žalgirio" krepšininkai Vieningos krepšinio lygos „Promo taurės" turnyre iškovojo penktąją vietą. Pirmadienį didžiąją mačo dalį solidžia persvara priekyje buvę žalgiriečiai įveikė Mariupolio „Azovmaš" komandą 82:78 (21:18, 27:14, 13:12, 21:34).

Rungtynių pradžioje atrodė, kad varžovams kvapo pakaks tik pirmosioms šešioms minutėms. Per jas pirmaujanti komanda keitėsi po bemaž kiekvieno abiejų ekipų krepšininkų taiklaus metimo. „Azovmaš" gretose išsiskyrė Simonas Serapinas, pataikęs du tritaškius (8:6), o „Žalgiriui" po 4 taškus pelnė Dainius Šalenga ir Paulius Jankūnas, kartą įspūdingai įdėjęs į krepšį (11:10). Jo pavyzdžiu vėliau pasekė Eurelijus Žukauskas, sulaukęs idealaus perdavimo iš Jono Mačiulio, o pats Jonas antruoju savo tiksliu tritaškiu padidino kauniečių persvarą iki 5 taškų - 21:16.

Antrąjį kėlinį galingai pradėjo Tadas Klimavičius. Jis pelnė 6 taškus ir taip pat sudrebino ukrainiečių krepšį dėjimu - 32:23. Tuo tarpu tritaškį pataikęs ir metimą iš arčiau pridėjęs D.Šalenga išaugino žalgiriečių pranašumą iki dviženklio (37:25). Vėliau po dvitaškį įmetė E.Žukauskas, P.Jankūnas ir J.Mačiulis, o paskutines dvi antrojo kėlinio atakas tiksliai užbaigė D.Šalenga, surinkęs dar 5 taškus - 48:32.

Nors po didžiosios pertraukos žaidimo sparta apslopo, P.Jankūnas tritaškiu sugebėjo padidinti persvarą iki 19 taškų (53:34). „Azovmash" buvo sumažinę skirtumą 44:57, bet trečiojo kėlinio pabaigoje gražią ataką surengė Šarūnas Vasiliauskas, perdavęs kamuolį T.Klimavičiui, po kurio metimo „Žalgiris" buvo priekyje 61:44.

Ketvirtajame kėlinyje Mariopolio krepšininkai atrado jėgų antplūdį ir vis dažniau rezultatyviai užbaigdavo savo antpuolius. Mantas Kalnietis tritaškiu išlaikė solidų atstumą (70:57), tačiau tada kelių minučių atkarpą „Žalgiris" pralaimėjo 2:11. Iki 4 taškų (68:72) priartėję ukrainiečiai agresyviai gynėsi ir taškus kauniečiams leido rinkti tik nuo baudų metimo linijos. Nuo šios atžymos žalgiriečiai paskutinėmis mačo minutėmis atakavo taikliai ir išlaikė pergalę savo rankose.

„Žalgiris": D.Šalenga 20 (7/9 dvit., 2/3 trit.), J.Mačiulis 20 (4/4 dvit., 3/4 trit.), P.Jankūnas 15 (15 atk. kam.), E.Žukauskas 9 (10 atk. kam.), T.Klimavičius 8, M.Kalnietis 8 (5 rez. perd.), A.Milaknis 2. Ž.Janavičius ir Š.Vasiliauskas taškų nepelnė.

„Azovmaš": U.Nsonwu 20 (11 atk. kam.), S.Serapinas 18, K.El-Aminas 15, D.Thompsonas 12 (8 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: ŽalgirisPromo taurė