A lygos stadionuose prožektoriai švies dar šiemet

Nuo rugsėjo pirmosios Lietuvos futbolo federacija (LFF) iš A ir pirmosios lygų klubų visą mėnesį priims prašymus dalyvauti licencijavimo procese kitą sezoną.

Prašymai priimami iš klubų, dalyvaujančių minėtų lygų čempionatuose bei galinčių šią teisę iškovoti.

Nuo 2009 metų sezono dar labiau sugriežtinami reikalavimai pagal infrastruktūros kriterijus. Visi A lygos klubai nuo kitų metų privalės žaisti stadionuose, turinčiuose apšvietimą ir mažiausiai 500 sėdimų vietų žiūrovams po stogu.

Penki mūsų šalies A lygos klubai šiuos reikalavimus jau yra įvykdę anksčiau.

Apšvietimo neturi trijų miestų stadionai - Šilutės, Šiaulių ir Klaipėdos. Be to, Klaipėdos miesto centrinis stadionas, kuriame vyksta A lygos varžybos, vienintelis Lietuvoje neturi dengtos tribūnos.

Vilčių, kad Klaipėdos stadionas turės apšvietimą, tikrai yra. Pirmieji žingsniai jau žengti. Konkursą apšvietimui įrengti laimėjusi UAB „Baltva" jau pradėjo renovuoti senus stovus. Keletą savaičių triūsiantys šios bendrovės darbininkai baigia išmontuoti senas detales ir dažo stovus.

UAB „Baltva" projektų vadovas Šarūnas Nedzveckas sakė: „Mes savo įsipareigojimus vykdome. Turime problemų dėl užsakovo - miesto Savivaldybės - finansinių įsipareigojimų. Nepaisant to, prožektoriai sušvis dar šiemet. Mes nesame „Atlanto" priešai ir norime, kad jis galėtų rungtyniauti savo stadione. Dėl visų projekte numatytų darbų (pvz., švieslentės įrengimo) gali kilti problemų. Vis dėlto viliamės, kad Savivaldybė laiku atsiskaitys už atliktus darbus".

Turimomis žiniomis, apšvietimo įrengimas Klaipėdos stadione Savivaldybei kainuos apie pusantro milijono litų.

Jei dėl apšvietimo „Atlantas" problemų neturės, tai dėl dengtos tribūnos jų gali kilti.

Susidariusią situaciją vakar Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Romualdas Jonaitis komentavo taip: „Kitą savaitę žadu susitikti su miesto meru ir aptarti padėtį. Nesinorėtų, kad „Atlantas" žaistų kitame mieste. Teko kalbėtis su LFF licencijavimo skyriumi. Jis galėtų padaryti nuolaidų, jei matytų, kad dengtos tribūnos įrengimo darbai pradėti".

Šilutės miesto stadionas turi per 400 žmonių talpinančią dengtą tribūną, bet neturi prožektorių.

„Šilutės" klubo direktorius Romualdas Taršauskas tvirtino: „Kam mūsų kaimui tas apšvietimas. Rajono valdžia nenori išmesti pinigų prožektoriams, kurie stovės nenaudojami. Mes nesiruošiame žaisti UEFA turnyruose. Jeigu taip atsitiktų, vienerioms rungtynėms išsinuomotumėme stadioną kitame mieste. Jei LFF licencijavimo skyrius mums neišduos A lygos licencijos, tai rungtyniausime kitur, o Šilutėje žais tik dubleriai".

Prasta padėtis ir stadionuose, kuriuose žaidžia pretendentai patekti į A lygą.

LFF generalinis direktorius Julius Kvedaras teigė, jog maži miesteliai geriau tvarkosi nei didmiesčiai. Pavyzdys galėtų būti Jonavos stadionas, didelių ambicijų turi Gargždai.

„Man nesuprantama, kodėl Klaipėdoje taip apleistas stadionas. Aišku, iki licencijavimo pabaigos dar nemažai laiko ir galima pasitvarkyti. Reikia tik noro. Nemanau, kad LFF dėl licencijavimo vienam ar kitam klubui taikys kokias nors nuolaidas", - konstatavo J.Kvedaras.

LFF licencijavimo komiteto posėdis A lygos klubams yra numatytas 2009 m. vasario 26 dieną. Taigi laiko klubams susitvarkyti infrastruktūros klausimus lieka ne tiek jau daug.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių