LTOK vairą perėmusi D.Gudzinevičiūtė: aktyviam sportui neliks laiko

Daina Gudzinevičiūtė pasiekė svarbiausią savo pergalę nuo 2000-ųjų, kai Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse iškovojo olimpinį aukso medalį. Šaulė šiandien laimėjo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento rinkimus, įveikusi legendinį disko metiką Virgilijų Alekną.

- Už jus balsus atidavė 57 LTOK nariai. Ar tokia persvara tikėjotės laimėti šiuos rinkimus? – paklausėme geriausios visų laikų Lietuvos šaulės.

- Jokio balsų skirtumo prieš šiuos rinkimus mes neskaičiavome. Pagal LTOK įstatus nugalėtoju tampa didžiąją daugumą gavęs kandidatas. Labai malonu, kad ta dauguma šiandien teko man.

- Savo kalboje kalbėjote apie daug prioritetinių veiklos krypčių. Ar jau galvojate apie pirmuosius darbus?

- LTOK darbas tai ne tik paruošti sportininkus ir išvežti juos į olimpines žaidynes. Veikla apima žymiai daugiau sričių, pradedant nuo olimpinio švietimo ir pritraukimo į sporto mokyklas kuo daugiau vaikų, iki pačios tos piramidės viršūnės – aukščiausio lygio sportininkų. Tikiu, jog LTOK, būdamas svarbi politinę ir visuomeninę reikšmę turinti organizacija, gali būti ta vienijanti grandis, kuri jungia kitas sporto organizacijas.

- V.Alekna savo komandoje norėjo matyti jus, tačiau pats darbuotis su jumis atsisakė. Ar nebandysite jo perkalbėti?

- Tiesa, kad į savo komandą aš Virgį irgi kviečiau, tačiau jis atsisakė. Vis dėlto, tai nereiškia, kad mes tapsime priešais ir nebus įmanomas joks bendradarbiavimas. Galbūt jis taps kitos organizacijos atstovu, o galbūt kada bus išrinktas į direktoratą. Čia klausimas atviras.

- Rinkiminėje kalboje pabrėžėte, kad visoms sporto šakoms turi būti sudarytos vienodos sąlygos. Ar tai reiškia, kad krepšiniui ateina sunkūs laikai?

- Blogiau netaps nei vienai sporto šakai. Labai vengiau kalbėti apie konkrečios sporto šakos finansavimą. Rėmėme ir toliau remsime visus, viskas priklausys nuo finansinių mūsų galimybių. Krepšinis pamirštas tikrai nebus. Nereikia visko suvesti tik į finansus.

- Ar užteks finansų visoms sporto šakoms?

- Finansavimas ribotas, tačiau pinigus skirstysime pagal labai konkrečius darbo grupės nustatytus kriterijus. Kiekvienai sporto šakai bus bazinis finansavimas, kaip parama ir, žinoma, progresinis, kuris priklausys nuo pasiektų rezultatų.

- Viena jūsų pasiūlytų naujovių – stipendijos jauniems sportininkams. Papasakokite apie tai plačiau.

- Mes prarandame per daug jaunų sportininkų, kai jie baigia mokyklas. Atranka ir visas procesas bus tikrai nelengvas, tačiau tikimės, jog pavyks pritraukti ir privačių lėšų. Kodėl kokia nors stambi Lietuvos įmonė kartu su LTOK negalėtų įsteigti stipendijos kurios nors amžiaus grupės perspektyviausiems šalies sportininkams? Yra nemažai pajėgių jaunų sportininkų, kuriems trūksta vos vieno žingsnelio iki to, kol jis gaus valstybinę stipendiją. Norime užpildyti šią spragą.

- Jūsų konkurentas LTOK garbės prezidento postą pasiūlė A.Poviliūnui. Galbūt tokį patį gestą padarysite ir jūs?

- Apie tai jau esame kažkada kalbėję. Šioje sesijoje to tikrai nebus, o vėliau žiūrėsime.

- Laimėjote rinkimus slaptu balsavimu. Toks balsavimo būdas jums buvo parankus?

- Įstatai numato dvi galimybes ir tikrai nežinau, kaip būtų buvę geriau. Aš pati buvau už atvirą balsavimą. Aš visada už viešumą, nieko nebijau ir sakau viską atvirai.

- Ar tai reiškia, kad jau baigsite savo profesionalo karjerą?

- Taip, laikysiuos pažado. Aktyviam sportui tiesiog neliks laiko.NAUJAUSI KOMENTARAI

gali

gali portretas
suprast, kad vel laimejo Poviliunas.Pirmadienio antrastes bus panasios-nugalejo konservatoriai,liberalsajudieciai.Pertvarkos dar teks palaukt.Visur.Cia kaip toj citatoj-ateina genijai ir vel iseina, atejo Leninas visiems laikams...

Pinokis

Pinokis portretas
Belieka tik pasveikinti, nes Alekna per daug valdiškų koridorių yra mines.

aAlgirdas

aAlgirdas portretas
nieko naujo, dar V.Nėniaus sukurtas lizdelis išsilaikė, nors kai ką reikėjo paslėpti. O paslėptas buvo vieno iš viceprezidentų postas. LTOK kaip ave gerbianti organizacija neturėjo teisės ne tik kad rinkti bet ir siūlyti NEOLIMPINĖS sporto organizacijos vadovą, t.y. "Sportas visiems" .Nėniaus bendražygį privhvatizuojant "Žalgirio" turtą. Taigi pono Vasiliausko atsiradimu viceprezidento pposte aplinkybėmis turėtų rimtai susidomėti V.Aleknos komandos nariai
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių