LTOK rinkimams artėjant, pritarimas V.Aleknai – ir iš A.Sabonio lūpų

Artėjant Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) rinkimams, grupė šalies žinomų sportininkų bei sporto federacijų vadovų išplatino atvirą laišką.

Prieš dvidešimt vienerius metus, 1991 m. rugsėjo 1 d., Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) paskelbė, kad Lietuva grąžinama į olimpinę šeimą ir jau netrukus, Barselonos olimpinėse žaidynėse, Lietuvos delegacija žygiavo su aukštai iškelta Trispalve. Būtent tada mūsų šalies sportininkų svajonė varžytis su geriausiais pasaulio atletais ir garsinti savo Tėvynės vardą tapo realybe. Tad neapsakomas džiaugsmas tautos vienybės ir sutelktumo, kurį išskirtinai dovanoja tik Sportas.

Paradoksalu, bet didžiulė Londono olimpinių žaidynių sėkmė atskleidė ir nelinksmas Lietuvos sporto realijas: olimpiniai čempionai ir prizininkai treniruojasi sudėtingomis, o kartais net apgailėtinomis sąlygomis, yra priversti vykti į pratybas svetur ir neretai įtikinėti save atsispirti kitų valstybių, norinčių, kad atletai atstovautų joms, vilionėms.

Vertiname nepriklausomos Lietuvos olimpinio sąjūdžio veiklą, jo lyderių pasiaukojimą ir atsidavimą. Nueitas ilgas ir prasmingas kelias, Lietuvos žmonėms dovanojęs daug brangių momentų – istorinių pergalių, pastangų ir geležinės valios pavyzdžių.

Šiame kontekste mes, gerbdami olimpines tradicijas ir idėjas, manome, kad atėjo laikas naujam impulsui, kuris atverstų naują, modernų, novatorišku požiūriu pagrįstą puslapį olimpinio judėjimo bei viso Lietuvos sporto istorijoje.

Vieningai manome, kad nauju olimpinio sąjūdžio vedliu turėtų tapti asmenybė, savyje išgyvenusi olimpinių žaidynių dvasią, gebėjusi ne kartą lemiamais momentais įrodyti savo dvasios ir kūno stiprybę bei turinti autoritetą sporto ir šalies gyvenime. Tai svarbios permainos, paliesiančios kiekvieną iš mūsų, todėl reiškiame viltį, kad prie LTOK vairo stos ne žmogus iš šalies, o Lietuvos ir užsienio sporto bendruomenių pagarbą pelniusi asmenybė, puikiai išmananti sportą.

Šiuo laišku, mes, jį pasirašę Lietuvos olimpiniai, pasaulio bei Europos čempionai ir prizininkai, didžiausių Lietuvos sporto organizacijų vadovai, tikime, kad olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas Virgilijus Alekna, kuriuo tiki visi – sportininkai, sporto aistruoliai, treneriai ir Lietuvos sporto visuomenė – yra tinkamiausias žmogus Lietuvos olimpinės istorijos tąsai bei sporto ateičiai. Mes remiame ir pasisakome už Virgilijų Alekną, kaip naują Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentą.

V.Alekna visuomenės ir sporto bendruomenės pagarbą bei pasitikėjimą užsitarnavo darbu bei savo, kaip puikaus žmogaus ir didžio sportininko, reputacija. Kartu su juo atstovaudami Lietuvai tarptautinėse varžybose, turėjome progą ne kartą įsitikinti, kad V.Alekna yra gerbiamas ir užsienio šalių sportininkų, ir trenerių, ir delegacijų vadovų. Taip pat manome, kad įgytas išsilavinimas ir sukaupta patirtis leis V. Aleknai deramai atlikti LTOK prezidento pareigas, atstovauti Lietuvos olimpiečių interesams tarptautiniu lygiu."

Laišką pasirašė olimpiniai, pasaulio ir Europos čempionai bei prizininkai: Arvydas Sabonis, Andrejus Zadneprovskis, Mindaugas Mizgaitis, Laura Asadauskaitė, Rimantas Bagdonas, Ana Ambrazienė, Vilhelmina Bardauskienė, Nijolė Medvedeva, Česlovas Jezerskas, Vladas Garastas, Austra Skujytė, Remigijus Valiulis.

Lietuvos sporto federacijų ir organizacijų vardu: Eimantas Skrabulis (Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas), Mindaugas Balčiūnas (Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius), Rolandas Dovidaitis (Lietuvos golfo federacijos prezidentas), Viktoras Majauskas (Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidentas), Darius Šaluga (Lietuvos bokso federacijos prezidentas), Vigmantas Sinkevičius (Lietuvos dziudo federacijos prezidentas), Gintaras Jonas Furmanavičius (Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas), Dainius Pavilionis (Lietuvos irklavimo federacijos prezidentas), Edis Urbanavičius (Lietuvos rankinio federacijos prezidentas).


Šiame straipsnyje: LTOKalekna

NAUJAUSI KOMENTARAI

Brazys

Brazys portretas
Netinka, nes nemoka anglu kalbos.

Butautas

Butautas portretas
Nors Brazys ir moka anglų kalbą , bet visose srityse vis tiek lieka nevykėliu - luzeriu ?

reja

reja portretas
geresnio kandidato ne nerastum.Sekmes tau!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių