Londone oficialiai uždarytos olimpinės žaidynės

2012 metų Londono olimpiada sekmadienį atsisveikino grandioziniu dainų vakaru, kuriuo stilingai buvo nuleista gerą nuotaiką spinduliavusių žaidynių uždanga.

Olimpiados uždarymo ceremonija pavadinimu „A Symphony of British Music“ („Britų muzikos simfonija“), buvo britų popmuzikos pašlovinimas su grupėmis „Queen“, „Take That“ ir „Spice Girls“, kurios drebino fejerverkų nušviečiamą olimpinį stadioną.Tūkstančiai sportininkų, kurie per žaidynes dovanojo šventę visam pasauliui, tiesdami kaklus stengėsi nufotografuoti George'ą Michaelą ir Fatboy Slimą didžiulės, britų vėliavos formos scenos centre.

Tuo tarpu 80 tūkst. žiūrovų minią užvaldė šventimo nuotaika - žmonės visu balsu dainavo drauge su koncertuojančiomis žvaigždėmis, o prieš kiekvieną vietą įrengtais ekranais ritosi spalvų bangos.Lėtai gęstant olimpinei ugniai, stadione aiškiai pasijuto liūdesys, bet jis truko vos kelias sekundes - jį paskutine kurtinamo sunkiojo roko ir akinamos pirotechnikos salve išsklaidė legendiniai „The Who“.

„Po 16 dienų varžybų norėjome atšvęsti visa, ką gera turi Londonas, britų žmonės, mūsų muzika ir mūsų kultūra“, - prieš ceremoniją sakė jos meno direktorius Kimas Gavinas. Žiūrovams buvo pasakyta, kad visame pasaulyje ceremoniją per televiziją stebės daugiau kaip 300 mln. žmonių.Tris valandas trukęs spektaklis prasidėjo naujametinio stiliaus Didžiojo Beno dūžiais, kuriais buvo suskaičiuotos sekundės iki 21 valandos (23 val. Lietuvos laiku).Kol kas didžiausią savo vaidmenį atliko ir 27 metų princas Harry, trečiasis asmuo eilėje į britų sostą, - jis ceremonijoje atstovavo karalienei Elizabeth II.

Vakarą su savo hitu „Our House“ pradėjo 9-ojo dešimtmečio grupė „Madness“, o paskui „The Kinks“ lyderis Ray Daviesas su pritariančių atlikėjų choru sudainavo savo meilės dainą Londonui „Waterloo Sunset“.Kol vieni sportininkai į stadioną nešė savo šalių vėliavas, likusieji suformavo Jungtinės Karalystės vėliavos kontūrus. Kai kurie atletai buvo su savo medaliais, kai kurie - fotografavo atminimui.

Surengta ir paskutinė medalių įteikimo ceremonija: buvo apdovanoti sekmadienį įvykusio vyrų maratono nugalėtojai, tarp jų - čempionas Stephenas Kiprotichius iš Ugandos.Londono olimpiados skiriamasis ženklas buvo entuziastingas sutikimas ir šiluma, parodyti visiems sportininkams nepriklausomai nuo jų pilietybės.

Žaidynių uždarymo ceremonijoje Annie Lennox pasirodė kaip vaiduokliško burlaivio pirmagalio figūra, Fatboy Slimas savo numerį atliko ant psichodelinio automobilinio furgono, kuris virto milžinišku švytinčiu pripučiamu aštuonkoju, o „Spice Girls“ narės savo hitų popuri atliko važinėdamos po stadioną ant juodų Londono taksi automobilių stogų. Vėliau „Oasis“ žvaigždė Liamas Gallagheris privertė žiūrovus iškelti rankas su klasika tapusia 10-ojo dešimtmečio daina „Wonderwall“.

Po aiškiai nesėkmingo bandymo būti iššautam iš patrankos „Monty Python“ komikas Ericas Idle'as atliko „Always Look on the Bright Side of Life“.Tuomet ekranuose pasirodė velionis „Queen“ dainininkas Freddie Mercury, o scenoje - pati grupė, kuri privertė stadioną audringai įsijungti į „We Will Rock You“.Baigiantis 2012-ųjų vasaros olimpiadai, Londono meras Borisas Johnsonas perdavė olimpinę vėliavą Eduardo Paesui - Rio de Žaneiro, kuris olimpiadą surengs 2016-aisiais, merui.Šis Brazilijos miestas, vadovaujamas futbolo legendos Pele, leido pajusti tą karnavalo dvasią, kurios pasaulis gali tikėtis po ketverių metų.„Britanija, mes tai padarėme tinkamai, - pareiškė Londono olimpiados organizatorius Sebastianas Coe. - Šios olimpiados dvasia įkvėps ištisą kartą“.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Jacques'as Rogge'as pridūrė: „Tai buvo laimingos ir šlovingos žaidynės. Skelbiu 30-ąsias olimpines žaidynes uždarytas“.Virš stadiono ugnies lėkštės, kuri atsidarė kaip gėlė, pakilo feniksas, o „Take That“ po fejerverkų kaskadomis atliko „Rule the World“.Galiausiai ugnis užgeso, palydėta liūdnu minios atodūsiu ir „The Who“ užbaigė vakarą.

Vienas žiūrovas, 51 metų Jonathanas Mannas, sakė: „Mane absoliučiai abstulbino visa olimpiada. Visa šalies dvasia buvo fantastiška. Tai buvo absoliučiai neįtikėtina“.NAUJAUSI KOMENTARAI

1

1 portretas
tokia ceremonija o jau tie lenkai.... chi chi chi
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių