LMKL pusfinalis: „Fortūna“ svečiuose palaužė „Hoptrans-Sirenas“

Emocingame Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionato pirmajame pusfinalio mače Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komanda namuose savo žiūrovų akivaizdoje 68:69 (20:15, 25:20, 9:16, 14:18) nusileido Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkėms. Serijoje iki dviejų pergalių „Fortūna“ išsiveržė į priekį 1-0.

Nors „Hoptrans-Sirenos“ reguliariajame sezone buvo įveikusios „Fortūną“ visus keturis kartus, tačiau šios serijos baigties niekas nesiryžo prognozuoti – tai visiškai lygių varžovių dvikova. Antrasis tarpusavio mačas Klaipėdoje vyks antradienį, balandžio 9 dieną.

Nors du kėlinius iniciatyvą savo rankose laikė Lino Šalkaus auklėtinės, keletą kartų turėjusios dviženklę persvarą, po pertraukos žaidimas išsilygino. Rungtynių lūžis įvyko įpusėjus trečiajam kėliniui, kuomet viešnios spurtavo 10:0 ir sumažino deficitą iki minimalaus (53:54). Iki mačo pabaigos likus žaisti dviem minutėms aikštelę dėl išnaudoto pražangų limito paliko „Hoptrans-Sirenų“ lyderė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė.

Netrukus nesustabdomai žaidusi „Fortūnos“ legionierė Garkeiva Council realizavo dvi baudas (67:65). Kitoje atakoje Iveta Šalkauskė atakavo iš po krepšio, bet kamuolys tiesiog išsisuko iš lanko. Klaipėdiečių pergalę įtvirtino Monikos Grigalauskytė šūvis.

„Fortūnai“ pergalę iškovoti nesutrukdė vos 12 proc. tikslumu mėtyti tritaškiai (2/17). Tuo tarpu varžovės pataikė 9 tolimus metimus iš 24 bandymų (38 proc.).

Reguliariame sezone šios ekipos buvo susitikusios keturis kartus ir visus sykius pergalę šventė „Hoptrans-Sirenos“.

„Fortūnai“ daugiausia taškų pelnė: Garkeiva Council 29 (9/9 baudų), Tatjana Liktarovič 12 (6 kld., 0/5 trit.), Gabrielė Gutkauskaitė 11 (10 atk. kam., 11 išpr. praž.), Monika Grigalauskytė 9 (9 atk. kam.).

„Hoptrans-Sirenoms“: Iveta Šalkauskė 21 (8 atk. kam.), Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė 20 (4/5 trit.), Eglė Sarapaitė 11.

Linas Šalkus, „Hoptrans-Sirenų“ vyriausiasis treneris, po rungtynių kiek stebėjosi: „Krepšininkės kažko išsigando. Negaliu sakyti, kad jos pavargo, kadangi neturėjome rungtynių, tai nebuvo nuo ko pavargti. Gynyba buvo tikrai nebloga, bet puolimas... Matyt toks mūsų lygis. Gali daryti bet kokį derinį, tačiau reikia pataikyti į krepšį. Neišmokinsiu aš žaidėjų perduoti kamuolį ar pataikyti į krepšį.“

Vis dėlto L. Šalkus nemano, kad situacija tapo labiau komplikuota. „Čia juk moterų krepšinis. Psichologiškai dabar klaipėdietės yra stipresnės, nes pirmauja serijoje. Pasižiūrėkime iš kitos pusės – „Fortūnos“ komandoje rungtyniauja trys legionierės, tai daug ką pasako. Mūsų komandoje žaidžia tik lietuvės. Yra kaip yra, žudytis juk neisi“, - kaip visada emocionaliai svarstė L. Šalkus.

„Fortūnos“ kapitonė Gabrielė Gutkauskaitė po mačo tvirtino, kad komanda buvo labai gerai pasirengusi rungtynėms ir tikėjosi pergalės. „Pirmoje mačo pusėje trūko komandinių veiksmų, gynėmės po vieną, todėl varžovėms buvo lengva užpulti mūsų krepšį. Tačiau po pertraukos sustygavome savo veiksmus gynyboje, pradėjome žaisti komandinį krepšinį ir tai leido mums išplėšti pergalę. Labai norime žaisti finale, todėl tikiuosi, kad mums pavyks gerai sužaisti ir Klaipėdoje“, - kalbėjo G. Gutkauskaitė.

Uostamiesčio ekipos strategas Dalius Ubartas džiaugėsi pergale, tačiau nemano, kad kova jau baigta: „Žengėme tik vieną žingsnį link finalo. „Sirenos“ – ne ta komanda, kuri nuleistų rankas ir nekovotų iki galo. Todėl Klaipėdoje mūsų laukia nė kiek ne lengvesnė ir sunkiai prognozuojama kova.“

Pasak jo, rengiantis mačui žaidėjoms buvo sudėlioti visi akcentai, kaip reikia gintis, tačiau per pirmuosius du kėlinius juos išpildyti nesisekė. Vis dėlto per petrauką pavyko pakoreguoti gynybos veiksmus, kurie ir leido pasiekti persilaužimą ir švęsti pergalę.