LKL žaidėjų nuomonė: geriausiai ginasi „Neptūno“ įžaidėjas E. Dainys

Besibaigiant Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezonui, tinklalapis „BasketNews.lt“ apklausė pusę visų lygos žaidėjų ir išrinko geriausius šalies krepšininkus pagal tai, kaip juos mato kolegos.

72 (po šešis iš kiekvienos komandos) LKL žaidėjai pateikė savo nuomonę dešimtyje kategorijų. Tai – vieninteliai rinkimai Lietuvoje, kuriuose patys krepšininkai išrenka labiausiai pasižymėjusius kolegas.

Bene mažiausiai intrigos buvo renkant geriausiai besiginantį LKL krepšininką. Juo tapo Klaipėdos „Neptūno“ įžaidėjas Evaldas Dainys. 30 metų 180 cm ūgio atakų organizatorius surinko net 26,3 proc. LKL žaidėjų balsų. Iš 72 apklaustų krepšininkų už Dainį balsavo net 19.

„Džiaugiuosi, kad įvertino mano darbą, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino Dainys. – Turbūt tie, kurie balsavo už mane, yra matę ar žaidę prieš mane ir žino mano sugebėjimus gynyboje. Geriausia yra, kuomet varžovas nieko nepadaro. Tai yra gynybos nuopelnas. Man patinka ir gintis, ir pulti. Tačiau juodas darbas gynyboje pareikalauja tikrai daug jėgų ir mažai jų lieka puolimui.“

Paklaustas, kurį krepšininką geriausiai besiginančiu rinktų pats, Dainys ištarė Gedimino Maceinos pavardę.

Šį sezoną Dainys vidutiniškai aikštelėje praleidžia po 15 minučių, pelno po 6,7 taško, atkovoja po 2,1 ir perima po 0,8 kamuolio bei atlieka po 3,2 rezultatyvaus perdavimo.

„Jis yra įkyrus sportine prasme – gali užsikabinti, išvesti iš kantrybės bet kurį žaidėją. Jis taip pat pasižymi fizine jėga ir mėgsta ją naudoti. Turbūt dėl to už jį ir balsavo, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino „Neptūno“ komandos vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis. – Kiekvienam krepšininkui nėra smagu žaisti prieš taip kibiai besiginantį varžovą.

Dainys yra vienas tų, kuris gali nutraukti varžovų ataką ar neleisti įžaidėjui valdyti kamuolio. Statistikos protokoluose gynyba neatsispindi. Gynyboje nereikia talento – reikia juodo darbo. Geru gynėju gali tapti daug žaidėjų, kurie nori tai padaryti. Į šį sąrašą aš dar būčiau įtraukęs ir Davidą McClure'ą.“

Antroje vietoje liko Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Artūras Jomantas, kuris surinko 12,5 proc. kolegų balsų. Mažeikiškis triumfavo prieš dvejus metus vykusioje analogiškoje LKL krepšininkų apklausoje. Tąkart už jį balsavo 17 proc. žaidėjų.

Trečią ir ketvirtą vietas užėmė Kauno „Žalgirio“ atstovas Vytenis Lipkevičius ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ legionierius Trevonas Hughesas, atitinkamai surinkę 9,7 ir 8,3 proc. balsų.

Tuo tarpu arši kova vyko dėl penktosios vietos, kurią pasidalijo net trys krepšininkai – Gediminas Maceina („Pieno žvaigždės“), Renaldas Seibutis („Lietuvos rytas“) bei Robertas Javtokas („Žalgiris“).

„Evaldas visada yra nusiteikęs dirbti gynyboje, stengiasi, aria, kibiai ir agresyviai ginasi, o pats yra fiziškai stiprus. Visada sunku žaisti prieš tokį krepšininką, kuris gynyboje atiduoda visą save bei stengiasi agresyviai gintis“, – tvirtino Dainio kandidatūrą palaikęs „Prienų“ ekipos gynėjas Paulius Ivanauskas.

*Taip pat buvo paminėti: Rimantas Kaukėnas (Kauno „Žalgiris“), Davidas McClure'as ir Martynas Mažeika (abu Klaipėdos „Neptūnas“).

Rytoj paskelbsime antrosios nominacijos – perspektyviausias žaidėjas – nugalėtoją.

*Surinko bent du balsus.

Geriausiai besiginantys žaidėjai

Vieta Žaidėjas Komanda Balsai (%)
1 Evaldas Dainys „Neptūnas“ 26,3
2 Artūras Jomantas „Lietuvos rytas“ 12,5
3 Vytenis Lipkevičius „Žalgiris“ 9,7
4 Trevonas Hughesas „Pieno žvaigždės“ 8,3
5-7 Renaldas Seibutis „Lietuvos rytas“ 5,5
5-7 Gediminas Maceina „Pieno žvaigždės“ 5,5
5-7 Robertas Javtokas „Žalgiris“ 5,5


Šiame straipsnyje: Evaldas DainysLKLNeptūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių