LKL ketvirtfinalis: „Lietuvos rytas“ nepaliko vilčių „Juventus“ klubui

Vilniaus „Lietuvos rytas“ pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio seriją. Dirko Bauermanno auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 92:67 (32:13, 26:26, 16:18, 18:10) sutriuškino Utenos „Juventus“.

Serijoje iki dviejų pergalių sostinės komanda pirmauja 1:0, o antrasis mačas penktadienį bus žaidžiamas Utenoje.

Nors jau antrosios vilniečių atakos metu traumą patyrė pagrindinis sostinės klubo atakų organizatorius Nemanja Nedovičius, tolimų Mindaugo Katelyno, Simo Buterlevičiaus bei Renaldo Seibučio metimų dėka aikštės šeimininkai iškart spurtavo 10:0. Puikiai tritaškius metę sostinės krepšininkai ir toliau didino atotrūkį (22:5), o po pirmųjų dešimties minučių jau triuškino varžovus net 32:13.

Antrojo kėlinio pradžioje „Juventus“ klubui buvo pavykę kiek priartėti (17:32), tačiau uteniškių atsarginių žaidėjų suolelį nubaudus antrąja technine pražanga, aikštės šeimininkai pradėjo spurtą 8:0 ir po Tomislavo Zubčičiaus metimo vėl viršijo dvidešimties taškų persvarą – 40:17. Per likusį laiką vilniečių puolimas ir toliau veikė puikiai, todėl net ir pagerėjęs „Juventus“ žaidimas atakuojant krepšį skirtumo beveik nepakeitė – 58:39.

Trečiajame kėlinyje vilniečių dominavimas vėl nebuvo itin ryškus ir tuo pasinaudoję „Juventus“ krepšininkai ėmė po truputį tirpdyti atsilikimą. Po keturių iš eilės Karolio Petrukonio taškų likus žaisti keturias minutes iki ketvirčio pabaigos aikštės šeimininkų persvara sumažėjo iki keturiolikos taškų (66:52), tačiau vilniečiai ir vėl nutolo – 74:57.

Paskutiniame ketvirtyje intrigos jau nebuvo, tačiau svečiams iš Utenos nepavyko išvengti triuškinamo pralaimėjimo. Įpusėjus kėliniui „Lietuvos ryto“ persvara vėl viršijo dvidešimties taškų ribą (84:62), o susitikimą vilniečiai laimėjo rezultatu 92:67.

„Lietuvos rytas“: M.Katelynas (7/9 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai) 20, R.Seibutis (5/9 dvitaškiai, 6 rez. perd.) 16, T.Zubčičius (5/9 dvitaškiai) 12, T.Lydeka (5/6 dvitaškiai) 11, S.Babrauskas ir M.Palacio (6 rez. perd., 5 per. kam.) po 6, E.Bendžius (7 atk. kam.) 5, J.Blūmas 2.

„Juventus“: A.Čepulis 15, D.Leonardas (5/5 dvitaškiai, 7 atk. kam.) 14, N.Varnelis (4/6 dvitaškiai, 6 rez. perd.) 11, L.Kisielius (6 atk. kam.) ir R.Olanderis po 6, A.Viskontas ir K.Petrukonis po 5, G.Matulis 3, P.Morkeliūnas 2.

Šiame straipsnyje: Lietuvos rytasJuventusLKL