LKL čempionate – šeimininkų pergalės

Penktadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate pergales iškovojo namie rungtyniavę penketukai - "Alytus", "Šiauliai" ir "Rūdupis".

Sunkiausią - trečiąją sėkmę pirmenybėse pasiekė "Alytaus" ekipa, namuose 85:84 (17:24, 14:24, 25:17, 29:19) įveikusi kol kas pergalės skonio nepatyrusius "Aisčių" krepšininkus.

Kauniečiai pirmavo pusketvirto kėlinio, tačiau dzūkai rado jėgų pavyti svečius įpusėjus paskutiniajam ketvirčiui.

Paskutinės atakos metu, šeimininkams pirmaujant 85:82, Osvaldas Matulionis įgijo teisę mesti tris baudas, tačiau jis įmetė tik du kartus.

Lemiamu pergalės faktoriumi buvo aktyvesnis alytiškių žaidimas po krepšiu. Jie gavo teisę mesti net 47 baudas, iš kurių 33 pasiekė tikslą, o „Aisčių“ žaidėjai metė 17 kartų, iš jų 14 taikliai.

"Alytaus" komandoje nesustabdomas buvo Aurimas Adomaitis, pelnęs 26 taškus. Po 15 surinko Vytautas Tatarūnas ir Andrius Aleksandrovas, 12 - Paulius Ivanauskas.

Svečių blizgėjo Vaidas Čepukaitis, pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius. Po 13 taškų į savo sąskaitas įsirašė Vytenis Lipkevičius (8 rezultatyvūs perdavimai) ir Osvaldas Matulionis.

Linksmiausias vakaras buvo istorinę pergalę šventusiems Prienų "Rūdupio" vyrams. Laimėję Suvalkijos „derbį“ prieš Marijampolės „Sūduvą“ 79:68 (16:18, 18:14, 26:8, 19:28), Prienų krepšininkai iškovojo pirmąją sėkmę LKL čempionate.

"Rūdupis" pergalei pamatus paklojo trečiajame kėlinyje, kurį pradėjo galingomis atakomis - 23:2. Įgiję 23 taškų pranašumą, šeimininkai neleido svečiams sugrąžinti intrigos.

Tarp nugalėtojų rezultatyviausiai žaidė Žygimantas Jonušas, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių, Giedrius Jankauskas ir Gintautas Vileita prie sėkmės prisidėjo po 13 taškų.

"Sūduvą" į priekį vedė Aurimas Kieža - 15 taškų, Raimundas Danys - 13 ir Vytautas Nedzinskas 11.

Lengviausią pergalę šventė "Šiaulių" penketukas, savo arenoje nesunkiai įveikęs debiutantus Vilniaus „Perlo“ žaidėjus 101:66 (24:22, 20:13, 36:16, 21:15).

Jaunieji varžovai priešinosi iki didžiosios pertraukos, net pirmavo 9 taškais, tačiau trečiajame kėlinyje jie buvo pasiųsti į nokdauną.

Ketvirtą pergalę iškovojusiųjų šiauliečių gretose daugiau nei 10 taškų pelnė šeši žaidėjai: Derrickas Low ir Deivydas Gailius - po 15, Mindaugas Kuzminskas ir Vytautas Šarakauskas - po 14, Brandonas Brownas ir Arvydas Sikšnius - po 12.

"Perlą" bandė gelbėti Jonas Valančiūnas, surinkęs 19 taškų.