LKKA favoritų dvikovoje palaužė VDU

Atkaklioje ir permainingoje praėjusio sezono finalininkų dvikovoje Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) krepšininkai svečiuose 100:96 (23:24, 29:16, 21:31, 27:25) palaužė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo LKKA krepšininkai, tačiau, sužaidus keturias minutes, J.Ramanauskas atstatė pusiausvyrą - 8:8. Netrukus šešis taškus iš eilės pelnė VDU komandos aukštaūgis P.Butkevičius, o VDU įgijo rekordinę persvarą - 18:13. Visgi ketvirtį sėkmingiau užbaigė svečiai, kurie, po P.Kleizos ir M.Bernatavičiaus metimų, turėjo tik vieno taško deficitą - 23:24.

Antrajame ketvirtyje, sužaidus pora minučių, K.Normantas tolimu metimu vėl atstatė pusiausvyrą - 26:26. Antroje ketvirčio pusėje LKKA surengė tolimų metimų šou. Po P.Kleizos, D.Gvezdausko ir K.Normanto tolimų šūvių svečiai grėsmingai pabėgo į priekį - 40:31. Kėlinį dvitaškiu su pražanga baigė R.Danys, o LKKA dar labiau padidino savo persvarą - 52:40.

Antroje susitikimo pusėje vaizdas aikštelėje visiškai pasikeitė. Puikiai žaidusio Ž.Kuklieriaus bei sėkmingai po krepšiais besigrūmusio P.Butkevičiaus pastangomis VDU laimėjo atkarpą  13:0 ir ištirpdė beveik visą varžovų persvarą - 53:57. Įpusėjus kėliniui, Ž.Kuklierius pelnė dar keturis taškus iš eilės ir rezultatas po labai ilgos pertraukos tapo lygus - 59:59. Nors VDU ekipa buvo išsiveržusi į priekį (61:59), ketvirtį sėkmingiau baigė svečiai, kurie po trijų kėlinių pirmavo dviem taškais - 73:71.

Paskutiniame ketvirtyje kova vyko taškas į tašką. Likus žaisti tris minutes, P.Kleiza dar kartą pataikė iš toli ir atrodė, kad LKKA įgijo lemiamą persvarą - 93:84. Visgi A.Juškevičius ir D.Girdvila pataikė iš toli, o svečių persvara tesiekė du taškus - 98:96. Tašką šiose rungtynėse dviem tiksliais baudų metimais padėjo D.Gvezdauskas.

VDU: P.Butkevičius 23 (dvit. 11/14, 12 atk. kam.), A.Juškevičius 22 (trit. 4/10), V.Lipkevičius 14 (8 atk. kam.), Ž.Kuklierius 13 (dvit. 6/6), J.Ramanauskas 11 (11 atk. kam., 5 rez. perd., 4 per. kam.).

LKKA: D.Gvezdauskas 25 (dvit. 5/8, trit. 3/6), P.Kleiza (trit. 4/7, 10 atk. kam.) ir R.Danys (dvit. 8/10, 6 atk. kam.) - po 20, R.Alijevas 13 (6 rez, perd.), K.Normantas 12 (dvit. 2/2).

Šiame straipsnyje: VDULSKLLKKA