„LKKA-Aistės“ nutraukė TEO pergalių seriją

Kauno „LKKA-Aistės“ nutraukė TEO 65 nepralaimėtų rungtynių LMKL lygoje seriją. Studentės sužaidė fantastiškas rungtynes ir savo aikštėje įveikė tituluotąsias varžoves 67:60 bei pakilo į antrąją turnyrinės lentelės vietą. TEO paskutinį kartą pralaimėjimą patyrė 2007-2008 m. sezone, kai 71:74 nusileido Rygos TTT komandai.

Pirmojo rato dvikova Vilniuje, kurioje persvarą prieš „LKKA-Aistes“ TEO susikrovė tik gerai sužaisto trečiojo ketvirčio dėka, parodė, kad Kauno komandai jokie autoritetai negalioja. LMKL lygos debiutanto Aurimo Jasilionio treniruojamos kaunietės šį sezoną demonstruoja labai drausmingą, kovingą ir akiai gražų krepšinį.

Rungtynėse Kaune 5-ą pirmo kėlinuko minutę išsiveržusios į priekį, „LKKA-Aistės“ daugiau nė karto neleido Vilniaus komandai persverti rezultato, nors TEO vėliau 4 kartus buvo išlyginusi rezultatą. Pirmojo kėlinio pabaigoje kaunietės pirmavo net 10 taškų persvara, tačiau jos neišlaikė ir leido savo labiau patyrusioms varžovėms visiškai panaikinti taškų deficitą - 30:30.

Tačiau visų rungtynių metu studentės kiekvieną varžovių bandymą perimti iniciatyvą sužlugdydavo puikiai sužaistomis atkarpomis, po kurių vėl atitoldavo 6-9 taškų atstumu. Po vieno tokio spurto trečiajame kėlinuke jos pirmavo 49:40. Rungtynių pabaigoje TEO dar kartą išlygino rezultatą (57:57) ir atrodė, kad persilaužimas jau pasiektas, tačiau Ugnė Avižienytė pataikė du tritaškius metimus. Aikštelės šeimininkių pranašumas, likus žaisti mažiau nei minutę, išaugo iki 8 taškų - 66:58. Po jų tapo aišku, kad šie metimai nužudė TEO komandos viltis išsigelbėti, o „LKKA-Aistės“ pergalės iš rankų nebepaleis. Vilniečių bandymai išsigelbėti tolimais metimais nebuvo sėkmingi, puikią pergalę šventė „LKKA-Aistės“ - 67:60.

Nepaisant ūgio trūkumo, „LKKA-Aistės“ puikiai kovojo dėl atšokusių kamuolių, puolime jų sugriebusios net 18. Be to, kaunietės ne tik privertė pražangų limitą išnaudoti aukščiausias varžovių krepšininkes Giedrę Paugaitę ir Quanitrą Hollingsworth, bet ir praktiškai „išjungė“ jas puolime, teleisdamos joms pelnyti vos 4 bendrus taškus. Taškus TEO komanda rinko sunkiai - juos pelnė vos 5 žaidėjos iš 8.

„LKKA-Aistėms“ Julija Šarkauskaitė pelnė 13, Ugnė Avižienytė, Santa Okockytė ir Kornelija Balčiūnaitė (13 atk. kam.) - po 11 taškų.

TEO komandai Renee Montgomery ir Aurimė Rinkevičiūtė įmetė po 19, Milka Bjelica (14 atk. kam.) - 15 taškų.

Dar vieneriose savaitgalio rungtynėse Kauno „Laisvė“ 74:63 nugalėjo Šiaulių „Rūtą“ ir įsirašė penktąją pergalę. Nugalėtojoms Jurga Marcinkevičiūtė pelnė 17, Mantė Kvedaravičiūtė – 14 taškų.