Lietuvos šotokan karatė čempionate - kelialapių dalybos (foto)

Panevėžyje savaitgalį  įvyko XXI- mas Lietuvos šotokan  karatė jaunių, jaunimo ir suaugusių čempionatas. Varžybose pagal rungtis dalyvavo 75 vyrai, 32 moterys, taip pat svečiai iš Latvijos Funakoshi karatė akademijos. Čempionato dalyvių tikslas išsikovoti vietas šalies rinktinėse ir atstovauti šalį 2013 metų WSKA Pasaulio Šotokan  karatė čempionate  Liverpulyje ir ESKA Europos Šotokan karatė čempionate Porto mieste.

Suaugusiųjų grupėje kata, kumite  rungtyse  moterų tarpe nugalėjo  Vilniaus „Karate- do“ klubo  sportininkė Jurgita Januškaitė  (tr.Laima Grižaitė ir Ričardas Piepolis). Jurgitą galime drąsiai pavadinti absoliučia Lietuvos moterų šotokan karatė čempione. Vyrų kata čempionu tapo Gvidas Kenstavičius iš Mažeikių , klubas „Danas“ tr. Artūras Gerikas. Vyrų komandinę kata rungtį laimėjo Kauno karatė klubo „Era-1“ komanda (klubo vadovė Anželika Urbonienė)

Vyrų kumite rungtyje pagal svorio kategorijas čempionais tapo: -78 kg.Vaidotas Dobrovolskis, + 78kg Lukas Andronavičius abu  Kauno „Fight gang“ klubo trenerio Mindaugo Ratkevičiaus auklėtiniai.  Komandines kumitė  rungtis laimėjo  klubo „Era“  moterys ir klubo „Fight gang“-2    vyrai.

Jaunimo (18 – 20 m.) kumite čempionais pagal svorio kategorijas tapo: - 70kg. Aurimas Valujavičius klubas „Era“ tr. Edvinas Ronaitis , + 70kg Audrius Dobravolskas klubas „Fight gang“ tr. Mindaugas Ratkevičius.   Merginų tarpe nugalėjo Ugnė Brusokaitė  klubas „Era“tr. Edvinas Ronaitis. Jaunimo komandines kumite rungtis laimėjo klubo „Fight gang“  vaikinai ir  klubo „Era“  merginos.

Jaunių (15 – 17 m.) kumite čempionais tapo: Ugnė Borodičaitė  klubas „Karatė –do“ tr.Jurgita Januškaitė , - 65kg Lukas Balsevičius , + 65 kg Dovydas Valionis iš  Kauno  klubo „Dao“ tr. Dainius Libnickas.  Jaunių kata čempionais tapo Tomas Zernovas  klubas „Era“tr. Giedrė Gudzinevičiūtė ir Deimantė Žukauskaitė Raseinių klubas „Bushi-do , tr. Gediminas Jakubauskas.

Bendrakomandinėje įskaitoje daugiausiai taškų  surinko Kauno karatė klubo „Era“  sportininkai -54tšk. ,vadovė Anželika Urbonienė, antri Vilniaus „Karatė- do“ klubo sportininkai 39 tšk., vadovas Kazimieras Šipelis, treti – Kauno kovos menų asociacijos „Fight gang“ sportininkai 36 tšk. ,vadovas Mindaugas Ratkevičius.

Varžybas organizuojant labai prisidėjo organizacinio komiteto pirmininkas Panevėžio karatė klubo „Alfa“ vadovas Alfonsas Valuntonis.

Šiame straipsnyje: šotokan karatėKaratešotokan