Lietuvos šaudymo varžybose – naujovės

  • Teksto dydis:

Ateinantį savaitgalį Vilniuje prasidės 2019 m. Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius taurės varžybos pagal „Compak Sporting" taisykles. Pirmąsyk dėl apdovanojimų kovos ne tik individualūs šauliai, tačiau ir komandos.

„Tai suteiks papildomos intrigos, įdomumo, dar labiau suvienys šaulių bendruomenes", – sakė Lietuvos medžioklinio šaudymo federacijos prezidentas Virgilijus Grybė.

Iš viso šiais metais vyks trys Lietuvos „Compak Sporting" taurės etapai. Po kiekvienų varžybų taurėmis bus apdovanojamos pirmas tris vietas užėmusios komandos. Po paskutinio, trečiojo etapo, susumavus visus rezultatus, bus paskelbta ir apdovanota komanda čempionė.

Komandas gali deleguoti tik šaudymo klubai. Komandų skaičius vienam klubui nelimituojamas. Komandą sudaro trys šauliai, nesvarbu kokiai kategorijai arba amžiaus grupei jie priskirti.

Pirmajame Lietuvos taurės etape Vilniuje laukiama apie šimtą dalyvių iš šešių valstybių. Per dvi dienas – šeštadienį ir sekmadienį – Lietuvos olimpiniame sporto centre S.Batoro gatvėje šaulių lauks 200 taikinių iššūkis.

Šios varžybos taps generaline repeticija prieš balandžio 13-14 dienomis vyksiančias Lietuvos didžiojo prizo (Grand Prix) varžybas, įeinančias į tarptautinės medžioklinio šaudymo federacijos FITASC pasaulio taurės įskaitą.

„Compak Sporting" – tai šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse rungtis, kai vienoje linijoje 3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės. Ši sporto šaka Lietuvoje atsirado palyginti neseniai – maždaug nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija (LMŠF) – tačiau įgauna didelį pagreitį.

Užsienyje šis sportas yra labai populiarus. Į varžybas suvažiuoja po 1000 ir daugiau šaulių, nuolat vyksta Europos ir Pasaulio čempionatai. Tai yra labai demokratiškas sportas, kuriuo gali užsiimti visi – nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių